Акція «Усиновлення – це любов назавжди» відбулася в Сумах

На вулиці Соборна біля пам’ятника Тарасові Шевченку зібралися представники дитячих будинків сімейного типу, міської та обласної служб у справах дітей та діти, яких можна усиновити: діти з обласного центру соціально-психологічної реабілітації та вихованці дитбудинку імені Супруна.

 «Наші люди чомусь хочуть усиновити меншу дитину, синьооку, а старша дитина чомусь позбавлена цього права. Ми сьогодні хочемо говорити про потребу дітей старшого віку, про потребу дітей з фізичними і психічними вадами, що ці діти також класні», – розповів про мету акції  начальник обласної служби у справах дітей Юрій Каліновський.

На акцію прийшла родина Калантаєвських. Подружжя виховує 8 дітей у дитбудинку сімейного типу. Прийомну родину створили 10 років тому. Зараз готуються взяти на виховання дитину з реабілітаційного центру, говорить Андрій Калантаєвський:

«У 2018 році нам придбали будинок в селі Сад, і ми взяли в сім’ю ще п’ятеро діточок. Одному – старшому – більше 18 років, він вийшов з родини, а так у нас 8 прийомних і одна рідна донька. У нас не було своїх дітей, можливо, саме це нас штовхнуло, а потім взяли опікунство над хлопчиком, – і через рік у нас народилася дочка»

Галя Чуприна живе у цій родині 8 років: «Життя, звичайно, змінилася кардинально. У моїй рідній родині не було такого ставлення до мене, як зараз. Тут батьки люблять, розуміють, допомагають і підтримують у всіх моїх успіхах і невдачах. Там такого не було. Я вдячна їм за це. Я їх сильно люблю, хоча вони й не рідні».

Як стати батьками для прийомної дитини, розповідає співорганізатор акції Валерія Подопригора: «Це можуть бути одинокі громадяни, наприклад, одинока жінка, або подружня пара. Спочатку це – консультаційна робота. Надається необхідний перелік документів: довідка про доходи, медичне обстеження, обов’язкова наявність житлового приміщення – або право власності, або право користування і довідка про судимість».

Про встановлення Дня усиновлення 30 вересня, якому присвячений сьогоднішній захід, оголосили 27 листопада 2008 року в Києві. Захід «Усиновлення – це любов назавжди» – Всеукраїнська, вона розпочалася сьогодні о 14-тій у різних містах України.

За словами начальника служби у справах дітей Сумської облдержадміністрації Юрія Каліновського, на Сумщині минулого року усиновили 39 дітей, цього року – 28. В обласному центрі, зокрема, це 20 дітей минулого року і 13 – цьогоріч.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь