«Акварельна» виставка відкрилася у Сумах

Більше 40 картин аквареллю. У Сумах відкрилась виставка Сергія Філоненка – живописця та архітектора. Саме мистецтво проектування лягло в основу картин автора.

46 полотен, виконані в акварельній техніці. Це перша персональна виставка Сергія Філоненка. Її планували за його життя. Сам митець працював архітектором, живопис був для нього захопленням.

Надія Філоненко, дружина художника, організаторка виставки, говорить: «Протягом  всього життя – він малював. У нього було дві любові: архітектура й живопис. Він все життя малював: вдома, іноді у ванній зачинявся. Коли ми тільки одружилися, він о п’ятій ранку вставав, малював. «На Липихівці» там є етюд. А о сьомій ми вже збиралися з ним на роботу».

Картини зображують природу,  людей та архітектуру. Експозиція поєднує п’ять тем: натюрморт, портрет, пейзажі, купола та Афганістан. Першу картину аквареллю автор написав у 22-а роки. Усього у автора майже 350 робіт. Останню картину він створив перед смертю у листопаді 2016 року.

Олександр Фролов, товариш Сергія Філоненка, каже: «У нього був період роботи в Афганістані. Тут є чотири роботи. Він навіть там знаходив можливість, вони мають той характер, атмосфера. Там є дворики зображені, які здавалися спокійними, але мають свою напругу». 

Поліна Савета, відвідувачка виставки, розповідає: «Мені подобається, що він церкви малював. Можливо, бо у нього дідусь був священником. Я сама віруюча. Дуже гарно малював природу. Мені подобались квіти у нього вдома. У мене є його картини».

Борис Бурячков, відвідувач виставки, говорить: «Я знав його не як архітектора, а як художника. Тому мені приємно поринути у часи нашої дружби, коли ми приходили до нього додому , бо він свої картини не виставляв, ні в галереях, ніде. Ми дивилися його роботи, обговорювали у невимушеній атмосфері. Мені подобаються картини, де є багатоплановість. Ось ця. Він тут й віском працював, зимові його пейзажі».

Працюватиме виставка щоденно (крім понеділка) до 15-го липня в Агенції промоції «Суми» з 11:00 до 19:00.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь