Ангіограф у Сумській обласній лікарні має запрацювати у лютому

Ангіограф в обласній лікарні не працює. Апарат придбали торік у грудні за 23 млн грн. Це були гроші обласного та державного бюджетів.

На початку тижня у міські лікарні №1 презентували ангіограф, який придбали у серпні за 16,1 млн. грн. Це другий апарат у місті за допомогою якого роблять, зокрема, стентування судин. Інший схожий апарат (приватний) працює в обласному кардіодиспансері.

“Вже є досвід лікування таких хворих протягом 3 років і що найважливіше зменшується госпітальна летальність, тобто кількість померлих хворих у порівнянні з тими, кому не була проведена ця процедура – зменшується в 4 рази. Якщо летальність від гострого інфаркту складає 13 – 14 %, то у наших пацієнтів,  яким був застосований такий метод – 3%. Тобто метод дуже ефективний,” – каже Ігор Марцовенко, головний лікар обласного кардіодиспансеру.

  Третій сумський ангіограф від грудня минулого року стоїть у коробках. В обласній лікарні, де він мав працювати з березня цього року, триває ремонт. За словами головного лікаря Володимира Гороха, більше ніж півроку пішло на розробку та експертизу проекту, тендер на виконавця ремонтних робіт. ” Тільки на початку серпня почали безпосередньо ремонтні роботи. Від нас це не залежить – така логістика, такий порядок і терміни ми ніяк не могли здвинути або на їх вплинути , ” – каже Володимир Горох.

 На ремонтні роботи приміщень має піти 12 млн грн. За них перебудовують операційну, дві післяопераційні палати, роблять приміщення для персоналу, санвузли та серверну.  Новий термін, який називає головний лікар, як дату початку роботи цього обладнання, – початок лютого наступного року.

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь