Чемпіонат України зі спортивної ходьби вібувся у Сумах

 

Чемпіонат України зі спортивної ходьби на призи дворазового олімпійського чемпіона Володимира Голубничого відбувся 16 червня у Сумах. 45 спортсменів – 22 чоловіка та 23 жінки змагалися на дистанції у 20 кілометрів.

Змагання розпочалися о 8.30 на проспекті Шевченка. Першими на трасу вийшли чоловіки.  За декілька хвилин пролунав жіночий старт. Дистанцію розбили на кола – по кілометру на кожне з 20. Разом із українськими  на трасу вийшли двоє спортсменів з Туреччини.

Організатор змагань Віталій Корж каже:

«Змагання набули статусу міжнародних, бо у нас траса сертифікована, має міжнародний сертифікат – саме ця ділянка, тому до нас стали приїжджати спортсмени з інших країн».

На половині дистанції визначились лідери – Олексій Казанін з Вінниці, та Едуард Забуженко з Києва.  Серед жінок на цьому етапі лідирували Валентина Мирончук з Волині та Тамара Гаврилюк з Житомира.  Змагання – відбіркові. 2 спортсмена, що покажуть найкращі результати , у серпні поїдуть на Чемпіонат Європи з легкої атлетики до Берліну.

Тренер збірної команди України з легкої атлетики Сергій Романчук говорить:

«Окрім того, що тут треба виграти, потрібно мати норматив. у жінок – година тридцять сім, у чоловіків – година двадцять п’ять. Серед лідуючих – Казанін та дуже дивує сумчанин Олег Свистун, але з цієї лідуючої голівки норматив, який дозволяє брати участь у чемпіонаті Європи  має тільки Забуженко. Про жінок. Там йде велика група, з цієї групи норматив має тільки Валентина Мирончук».

Серед чоловіків переможцем став Олексій Казанін. Його результат – година, двадцять три та двадцять сім сотих секунди.

Олексій Казанін, переможець змагань серед чоловіків:

«Пощастило з погодою, найважчою була підготовка. В принципі, змагання вдалися, зробили норматив на Чемпіонат Європи. Наступна підготовка – до Чемпіонату Європи в Берліні».

У жіночій команді перемогла Марія Філюк з Волині з результатом година, тридцять чотири та 11 сотих секунди.

Марія Філюк, переможиця змагань серед жінок:

«Я не пішла вперед, як звичайно роблю, а сиділа сзаду, а потім… так,як мало бутиМи кожен день міняли техніку, працювали над швидкістю,  витривалістю і нам вдалося те, до чого ми йшли».

Також у рамках Чемпіонату України зі спортивної ходьби відбувся  відкритий чемпіонат міста з цього ж виду спорту. У ньому брали участь дорослі чоловіки та жінки на дистанції  20 кілометрів та юніори на дистанції в 1 та 2 кілометри. Всього – 32 учасники.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь