Через брак коштів у Недригайлівській лікарні об’єднують гінекологічне та хірургічне відділення

У Недригайлові перекрили дорогу на трасі Суми-Київ. Тривало це близько 10 хвилин. У такий спосіб учасники акції виступили проти об’єднання гінекологічного та хірургічного відділень. Серед учасниць акції: працівники лікарні, вагітні та місцеві жительки.

Ольга Міхно, учасниця акції, розповіла:

«Я зараз знаходжуся на стаціонарі у гінекологічному відділенні. Почули ми таке, що наше відділення акушерсько-гінекологічне бажають приєднати до хірургічного відділення».

Тетяна Токар, учасниця акції, розповіла:

«Я, як вагітна мама, мені хотілося, щоб у нас було пологове відділення, щоб у нас можна було народжувати дітей, не їхати до Сум, в Ромни чи Липову Долину, тому що не всі мають таку змогу».

Надія Федорченко, учасниця акції, розповіла:

«17 років я пропрацювала в Недригайлівській районній лікарні, мені 58 рік, я думала, що допрацюю до 60 років. Мене, як молодшу медичну сестру, скорочують».

Олена Арістархова, учасниця акції, розповіла:

«Я теж жінка і теж у мене є діти, за яких в майбутньому я теж переживаю. Я не хочу щоб наш район лишився без центральної районної лікарні. Це починається з акушерсько-гінекологічного відділення закінчується всією лікарнею».

До жінок вийшов голова Недригайлівської райдержадміністрації і запросив їх до свого кабінету. Спілкувалися близько години.

Сергій Панченко, голова Недригайлівської райдержадміністрації, розповів:

«Розміщення гінекологічних ліжок у хірургічному відділені – це факт. Питання ж, яке піднімалося жінками не питання в якому відділенні. Питання піднімалося умов перебування у відділенні. На сьогодні вони залишаються в тому ж приміщенні, на тих же ліжках, на тому ж поверсі, де вони й були. Ми жодного кроку не зробимо для того, аби погіршити умови перебування жінок».

За словами головного лікаря Недригайлівської районної лікарні за 9 місяців цього року у цьому закладі народилося 11 немовлят. Наразі в гінекологічному відділені знаходяться до 10 пацієнток. Аби акушерсько-гінекологічне відділення у Недригайлові працювало потрібно, щоб у рік в районі народжувалося 400 дітей.

Ігор Пономаренко, головний лікар Недригайлівської центральної районної лікарні, розповів:

«У нас відсутній лікар анестезіолог для забезпечення допомоги при пологах, кесаревих розтинах і так далі, у нас відсутній цілодобовий пост лікарів акушер-гінекологів, відсутній цілодобовий пост лікарів неонатологів. Враховуючи відсутність цих фахівців, враховуючи демографічну ситуацію, враховуючи невиконання ліжко-днів була проведена медична рада Центральної районної лікарні. Як заведено, те що оптимізовані ліжка акушерсько-гінекологічного відділення буде залишена одне ліжко, одна пологова ургентна зала, якщо до нас будуть поступати в ургентному порядку вагітні».

Питання об’єднання двох відділень в одне мають розглянути у райдержадміністрації на початку листопада.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь