День передчасно народжених дітей відзначили сьогодні в Сумах

В обласній дитячій лікарні зібрали батьків разом із дітьми, що народилися раніше встановленого терміну. Для них організували концертну програму, консультації лікарів та майстер-класи. День передчасно народженої дитини встановили у 2009 році. Сумщина цього року долучилася до його відзначення вперше.

Серед учасників свята – чотирирічні двійнята Варя і Дамір. Діти народилися на 30-му тижні вагітності мами Дар’ї:  «Дітки народилися з вагою 3 кг на двох. Вони народилися бездиханними, місяць ми були у реанімації, другий етап проходили в цій лікарні. Вчилися з ними поводитися, перевдягати, мити, все це було для нас вперше, адже вони були дуже крихітними. Ми  впорались, вони можуть і говорити, і співати».

Сьогодні для таких дітей в обласній лікарні влаштували концерт, майстер-класи і розваги з аніматором.

Позаштатний головний неонатолог області Людмила Юсюк розповіла про мету заходу: «Ми, лікарі, підняли питання та закцентували увагу на цій проблемі, тому що народження передчасної дитини – це стрес для батьків, і з роками кількість таких дітей не зменшується. Передчасні пологи не залежать ні від рівня достатку сім’ї, ні від рівня розвитк. У Сумській області щорічно народжується 300-350 дітей недоношених, це приблизно 4, 5 відсотків від усіх народжених в області».

У відділення недоношених дітей новонароджених привозять на другу-третю добу після народження з міських та обласних пологових будинків. Тут вони перебувають до одужання і до набору ваги – в середньому двох кілограмів. Про обладнання відділення розповіла завідуюча Наталія Голуб: «Обладнанням ми забезпечені на 50%. Те обладнання, що є, застаріле , неодноразово ремонтоване. Останнє суттєве оновлення апаратури було в 2000 році. Нам потрібні інфузіомати, відсмоктувачі, столики з підігрівом».

Ми звернулися до члена комісії з питань охорони здоров’я Сумської обласної ради Володимира Гороха з питанням, чи планують закладати в бюджеті гроші для фінансування відділення патології новонароджених та недоношених дітей, на що вын відповів: «Комісії бюджетної ще не було. Сесія планується 14 грудня. Засідання комісії не було, відповідно, воно перед сесією. Тому я не можу сказати. Ми ще не розглядали конкретно бюджет по напрямках. Розподіл коштів буде ще на комісії розглядатись».

 

 

FacebookTwitterEmailPinterestБільше…

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь