Депутати не скасували проїзд по 5 гривень на сесії міськради

Не скасували проїзд по 5 грн у приватних автобусах. Пропозицію скасувати рішення виконкому від 29 січня цього року, яким проїзд подорожчав на гривню, ініціювали депутати фракції «За Україну!». Підтримали проект рішення 16 депутатів Сумської міської ради з 29-ти присутніх у залі.

Перед тим, як голосувати, слово надали представнику громадської комісії з питань бюджету Максиму Корнієнко: “У розрахунку до даного рішення подані розрахунки, відповідно до яких маршрутки завжди їздять напівпорожні, перевозять 12 пасажирів, маршрутки курсують рівномірно з 6-ї до 22-ї, дотримуються графіку, всі перебувають у належному технічному стані. Я сподіваюся, ви їздили і бачили реальний стан“.

Результат голосування: 16 –”за” з 29-ти присутніх, двоє «утрималось», 1 «проти», 10 не голосували. Після засідання голови фракцій пояснили свою позицію.

Ігор Перепека – голова фракції “Опозиційний блок” зазначив, що їхня фракція пропозицію не підтримала: ” У місті Суми може бути транспортний колапс, якщо є у когось зауваження щодо розрахунків,вони повинні подати до суду, або на експертизу, а коли немає на то серйозних причин запросити депутатів голосувати”

Фракція “ВО “Батьківщина” також не підтримали голосами проект рішення про скасування 5 грн. Голова фракції Василь Гончаров  пояснив позицію так: “Якщо буде підвищення чергове на газ, на електроенергію, то ми рано чи пізно все одно повернемося до цього питання стосовно підвищення”.

Підтримали пропозицію фракції “За Україну!” депутати із “Солідарності”. Про це повідомив їхній голова Дмитро Лантушенко: “Наша фракція в повному обсязі підтримала проект рішення про скасування грабіжницьких тарифів, ми принципово стоїмо на тому, що будь-які тарифи мають бути економічно-обґрунтованими, прийняття тарифу без жодних розрахунків – це є змовою перевізників і сумської влади”. Такої ж позиції дотрималися і депутати “Самопомочі”. Олександр Зименко – голова фракції, зазначив: “Наша фракція підтримала, ми за людей, а не за бізнес. Нас скрізь поливають брудом, але ми у черговий раз довели, що ми за людей, і не куруємо ніякою бізнес-групою”.

“Немає сенсу, немає голосів у залі, але ми це зробили, щоб зафіксувати позицію, щоб виборці побачили хто і як голосує за подібні важливі рішення”, – говорить голова фракції-ініціатора – “За Україну!” Андрій Крамченков.

Це була друга спроба депутатського корпусу утримати тариф на рівні 4 грн. Минулого разу вони звертались до очільника міста з проханням не підписувати рішення виконкому з новою ціною. Тоді, 31 січня, підтримали ініціативу 14 депутатів із 28-ми.

Фракція «Свобода» була відсутня у повному складі, їхню позицію нам отримати не вдалось, слухавку голова фракції Юлія Левченко не брала.