Депутати не затвердили Інвестпрограму ТОВ “Сумитеплоенерго”

На сесії Сумської міськради депутати не погодилися з  програмою виробництва, транспортування та постачання теплової енергії ТОВ «Сумитеплоенерго». Стосується вона 2017 року.

“Ми слухаємо Інвестпрограму, яка фінансується з амортизаційних відрахувань. Це значить, що ми віддали в оренду їм цілісний майновий комплекс. Вони його амортизують. Жителі сплачують за тепло. І ця амортизація йде на фінансування так званої інвестиційної програми. Це підтримання майнового комплексу,  а не інвестиції. Так ми не знаємо, в якому стані майновий комплекс”, – говорить Андрій Крамченков, депутат Сумської міськради від фракції “За Україну”.

“Я думаю це важливі заходи, які треба приймати на сьогодні. Було в мене велике питання  – це встановлення лічильників на ЦТП  із 55 було охвачено 43. 11 не були враховані. Але сьогодні отримали лист, що вони за власний кошт будуть ставити лічильники холодної води. Можна повірити авансом”, – каже Ірина Рибальченко, депутат Сумської міськради від Самопомочі.

“Приєднання додаткових потужностей не є складова Інвестпрограми. Вони нарощують собі збут. Це можливо робити за власний кошт, а не затверджувати в Інвестпрограмі. Безсистемно проводяться ці заходи, все те, що закладають. Сьогодні пропоную не затверджувати програму, а підготувати якісну програму на 2018 рік”, – повідомив Андрій Фролков, голова громадської комісії з питань бюджету.

Директор ТОВ “Сумитеплоенерго” Дмитро Васюнін каже: “Ми дійсно хотіли затвердити програму раніше, ми виходили з такою ініціативою. Но из-за того, что схема теплоснабжения города разрабатывалась и данное мероприятие в инвестпрограмме вошло в эту схему, то мы так поздно и вынесли. НКРЕКП своим постановлением от 31 августа разрешает пролонгировать эти мероприятия с 2017 года на 2018. Так в 2018 мы хотим выполнить программу и 2017 и 2018 годов”. 

“Місто втрачає від того, що не прийняли Інвестпрограму – було прохання переключити до опалення 4 поліклініку. Це складнощі по Кірова будинки підключити і Дім малютки. Будемо їх планувати на наступний рік, або вони будуть виконувати 2 Інвестпрограми. Зараз будемо додатково опрацьовувати це питання”, – розповідає Олександр Журба, заступник міського голови.

Із 33 присутніх у залі депутатів 15 віддали голос «за» програму. Цього замало.. Нагадаю, «Сумитеплоенерго» в серпні тричі збирало сумчан на громадські слухання, щоб обговорити тарифи та інвестпрограми. Слухання не відбувалися через незадоволення громадою міста організацією заходу.

“Якщо не отримувати системно гроші на ремонт, компанія буде змушена витрачати на ремонт, той що критичний, свої кошти. або міськраді доведеться в екстреному порядку виділяти кошти на аварійний ремонт”, – повідомляє Денис Назаренко, аналітик центру дослідження у сфері енергетики Dixi Group.

На початку вересня Нацкомісія ухвалила вилучити з тарифів «Сумитеплоенерго» понад 30 мільйонів гривень. Це мали зробити, бо компанія у 2016 році не освоїла і гроші, тобто повністю не виконала програму. Тоді депутати проголосували за неї позитивно влітку, а Нацкомісія затвердила її у листопаді минулого року.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь