Депутати Сум не підтримали обов’язковість “допорогових закупівель”

Заборонити зростання вартості робіт у процесі їх виконання. Тобто, за скільки погодився ремонтувати чи будувати об’єкт переможець тендеру, за стільки має й робити. А також не рекомендувати, а зобов’язати управління, департаменти та відділи проводити допорогові закупівлі в системі «Prozorro» обов’язково – якщо вони дорожчі за 50 тис. грн. Такий проект рішення виносили на сесію Сумської міської ради сьогодні.

Через допорогові закупівлі загалом пройшло 12% усіх грошей, виділених їх розпорядникам. Найбільше – 12,3% витратив виконавчий комітет – 1 млн 52 тис. грн із 7,5 млн грн; майже 3 млн з близько 44-х – «Міськводоканал» (або 6,3%); 2 млн з 18-ти (або десяту частину суми, виділеної на закупівлі) через допороги пропустив «Електроавтотранс»; департамент інфраструктури розпорядився без конкурентних торгів 98% суми – це майже 104 млн грн з 105-ти. І жодних конкурентних торгів на допорогових закупівлях не провело управління капітального будівництва, маючи на це бюджет у близько 98 млн.
Цифри вивела громадська комісія з питань бюджету.
«Ми пропонуємо скасувати таке поняття як динамічна ціна, чому? У нас було будівництво водонапірного каналізаційного колектора, в якому було прописано застосування динамічної ціни, в результаті чого, вартість колектора з початково заявлених 25 млн, зросла до 51 млн», – повідомив голова громадської комісії з питань бюджету Сумської міськради Андрій Фролков.
Для звичайного громадянина, щоб розуміли – просто за участь треба платити, тобто тендер проводиться не просто, а за гроші. Якщо ми зараз зменшимо цей поріг, то постраждає те, що повинно вирішуватись швидко. – саме міські питання»,– зауважив голова фракції «Опозиційний блок» у Сумській міськраді Ігор Перепека.
Треба платити, дійсно, за участь учасник платить 17 гривень, а бюджет втратив тільки на 1 об’єкті каналізаційному колекторі 25 млн, Тому будь-ласка, не порівнюйте, не смішіть людей. Прошу вас дуже уважно поставитись до цього питання, проголосувати та віддати свій голос за, адже так звана динамічна ціна коштує нам не мільйон, а десятки мільйонів», – відповів голова фракції «За Україну» у сумській міськраді Андрій Крамченков.

Півгодини обговорень і депутати голосують. З 31 присутнього депутата – “за” проголосували 13, утримались – 6, проти висловився – 1, не голосували -11.
«Наша фракція підтримала проект рішення, тому що в цілому ми за систему «Prozorro»? аби все було відкрито, бо це гроші наших платників податків. Подібний проект рішення від Самопомочі кілька тижнів тому», – розповів голова фракції «Самопоміч» у Сумській міськраді Олександр Зименко.
«Наша фракція не підтримала,оскільки вважаємо, що проблема у цій сфері дійсно є, але в цьому питанні до неї підходять лише з одної сторони по допорогах. ми вважаємо, що цю проблему треба розглядати комплексно й у цілому. Тому дане питання ми утримались, але готові й далі розглядати це питання і вирішувати в цілому», – прокоментувала голова фракції «Свобода»  Юлія Левченко.

«Стосовно системи прозоро депутатська фракція Батьківщина не підтримувала. це було рішення прийняте на фракції.Є ряд причин: перше – це що ми будемо робити з нашими комунальними підприємствами «Інфосервіс», «АБК», які не можуть бути конкурентоспроможними, так як вони будуть дорожчими на 20%, так як це стосується НДС. Друге, чому ні: не можливо перевірити якість підприємств, які виграють тендери», – прокоментувала голова фракції «Батьківщина» Оксана Кубрак.
«Ми завжди підтримуємо ті ініціативи, які мають на меті більш прозоре використання бюджетних коштів платників податків і цей проект рішення, однозначно мав робити більш конкурентним питання в проведення договорів з підрядниками на всіх абсолютно департаментах», – повідомив голова фракції “БПП”Солідарність” Дмитро Лантушенко.
Висновки трішки прогнозовані стосовно того, що правляча партія Батьківщина, яка сидить на правлячих кріслах у виконавчих органах, які самі є безпосередньо є розпорядниками коштів або департаменти. Цілком очевидна реакція «Опоблоку». Трішки здивувала позиція свободи, ну не сильно, але сподівання на те, що вони підтримають побачивши ці діаграми. Бюджет і далі буде щороку втрачати десятки, а то й сотні мільйонів гривень, на тому, що всі ціни завищуються на тому, що немає жодної конкуренції, на тому що підряди розподіляються десь не прозоро у закритих кабінетах чиновників», – прокоментував член громадської комісії з питань бюджету Сумської міськради Максим Корнієнко.

Нагадаємо, у 2016 році кілька разів запроваджувались, потім знову скасовувались обов’язкові електронні торги по допорогових закупівлях. Наприкінці грудня 2016 року його остаточно скасували й перенесли до порядку – рекомендацій. Останнього разу депутати голосували за це на сесії 28 березня цього року. Тоді не погодилися із цим «Опозиційний блок» і «Батьківщина».

Наразі розпорядники бюджетних коштів обов’язково мають працювати у системі електронних торгів, якщо вартість закупівлі понад 200 тисяч гривень на товар, а для робіт і послуг – від півтора мільйона. Все що дешевше, виходити чи не виходити на торги, вирішують самостійно.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь