Депутати сумської “Батьківщини” не проголосували за затвердження результатів опитування по забудові “Еспланади”

Сім депутатів від фракції Батьківщина, один від Опозиційного блоку, секретар та міський голова не проголосували за результати консультативного опитування сумчан у мікрорайоні Еспланади, що розташовується між вулицями Івана Сірка, Харківською та проспектом Лушпи. Йдеться про опитування, яке ініціативна група проводила влітку у цьому мікрорайоні. У результаті якого опитали 2, 5 тисячі людей, з яких 99% висловились «за» необхідність побудови там школи та дитячого садочку.

“Вирішено було не підтримувати, бо там були помилки і якщо подивитись проект рішення то першим питанням було прописано що визнати вимогу 99% населення по містобудівній документації і т.д. це в принципі. Було опитано 2,5 тисячі людей, але ніяк не 99% громади. Це перше і друге, тут є кількість рішень які потрібно скасувати. Це рішення несе не тільки політичні наслідки, а й економічні – що ми будемо робити з тими людьми, які вклали кошти в квартири, які вони хотіли купити»,- пояснила голова фракції “Батьківщина” у Сумській міськраді Оксана Кубрак.
“Я для себе не до кінця розібрався у цьому питанні. Я розумію, що він у нас виникне і у майбутньому найближчому. Ми будемо за нього голосувати. Я б хотів спочатку розібратись, хто там крайній: забудовник, місто, люди і тоді я буду чітко розуміти”, – пояснив депутат від “Опозиційного блоку” Геннадій Гризодуб.

«Якщо сесія МР розглядаючи цей проект рішення не набирає законної кількості голосів, то відповідно ми маємо право виносити цей проект рішення протягом наступного року. На сьогодні в нас вже від сьогоднішнього числа 5.11 поточний проект рішення оприлюднений і буде винесений на сесію МР” – прокоментував подальші дії заступник голови комісії по проведенню опитування Роман Базіль.

Нагадаємо, це консультативне опитування у Сумах було першим. Рішення про його проведення депутати Сумської міської ради прийняли на сесії 20 червня цього року.

Механізми консультування з громадськістю є складовою формою взаємодії між владою різних рівнів та  суспільством. Тому, в більшості демократичних країн будь-які рішення на етапі розробки рішення, прийняття, супроводжується консультаціями з громадськістю. +03:15-03:33  Коли Сумська міська рада не бере до уваги результати опитування населення окремого мікрорайону стовно їхніх очікувань, стосовно розбудови цього мікрорайону. Це свідчить, що депутати просто нехтують  громадською думкою”, – прокоментувала кандидат політичних наук Андріана Костенко.

Нагадаємо, у 2015-му році міськрада доручила Департаменту архітектури та містобудування розробити детальний план мікрорайону Еспланада. Департамент, у свою чергу, уклав договір на розробку документації з забудовником цієї земельної ділянки – ПАТ «Сумбуд», попри те, що містобудівна рада не погодила проект плану детального планування території. У травні цього року виконком міської ради затвердив першу чергу забудови у цьому мікрорайоні. Будівництво тут триває з 2013 року. Площа забудови – 13 гектарів.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь