Дев’ять місяців тому сотні тисяч людей вийшли на Євромайдан, аби захистити своє право на мирний протест (відео)

Але чи стало краще зі свободою зібрань в постмайданівській Україні? Для обговорення цього питання до Сум завітали відомі столичні правозахисники – на їхню думку, змінилися обличчя при владі, але не система.
Мирні протести, такі, як студентська «революція на траві», є локомотивом сучасної української історії – каже екс-координатор акції «Україна без Кучми», наш земляк Володимир Чемерис. Нині мітинги не забороняють, але влада продовжує вважати людей з іншою точкою зору ворогами. Між тим причин для невдоволення дедалі більше – зростають тарифи, запроваджено військовий податок, натомість олігархи й далі збагачуються – тож «закручувати гайки» досить небезпечно.
Ухвалення закону, що дозволяє затримувати людину на місяць без рішення суду, відновлення військової прокуратури, розгін мітингу проти військового параду на День Незалежності – на думку експертів, тенденція досить загрозлива.
Сумчани вважають, що в Україні є свобода мирних зібрань, от тільки їх ефективність викликає сумніви.
Національна безпека чи права людини – Україна не перша держава, якій доводиться вирішувати цю дилему. Але нехтуючи демократією з патріотичних міркувань, ми уподібнюємося до Росії й інших авторитарних країн – тому важливо, щоб убивця Дракона не перетворився на нього сам.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь