Деякі сумські багатоповерхівки відсутні в титульних списках на капремонт

Деякі сумські багатоповерхівки відсутні в титульних списках на капремонт. Мешканці таких будинків  скаржаться на необхідність робити у них ремонт. До списків тих будинків, на які передбачені гроші на ремонт –  вони не ввійшли.

Світлана Краснюкова у  будинку на вулиці Харитоненка, 26, живе з 2010 року. Відтоді і голова ОСББ «Берізка».  З того часу до титульних списків їх не включають. Капремонту у будинка не було.

“У  нас 43 роки будинку нашому, він потребує капремонту. Коли будували цей будинок, не поставили ливневу каналізацію. Зараз по будинку тече вода по стінах. Звертаємося за допомогою неодноразово. На жаль все лише відписки. Хочемо, щоб поставили ливневу каналізацію,бо не можемо за власні кошти, бо робота комплексна і потребу затрат”, – говорить жінка.

У Сумах, за інформацією голови асоціації ОСББ, працює 203 об’єднання співвласників. Із них до титульних списків внесено 30. Серед них 11 отримують гроші другий, 5 третій рік поспіль.

Голова асоціації ОСББ Сумщина Роман Гученко говорить: “Невідомо, як робиться ранжування і ОСББ  потрапляє до титульного списку. Ми утепляємо фасади, незважаючи на те, що ми можемо економити бюджетні гроші, бо є програма. Невідомо як департамент готує списки,  питання, як ми вирішили, що виділяємо сюди і не виділяємо сюди”.

Планова комісія з ЖКГ працюватиме завтра.  Її очолює Вікторія Гробова.  “Планова комісія буде завтра збиратися – буде це питання – значить обговоримо. Всі потреби ми не зможемо включити, бо виділено лише 15 мільйонів на капітальні ремонти будинків, на ОСББ 13, 5 мільйонів. Зараз за  ці гроші будуть закриті роботи, що не виконані в 2016 році. В ОСББ зараз заявок подано на 10 мільйонів. Ще 4 мільйони – залишаються. Якщо є керівники ОСББ,  то ви можете звертатися до департаменту або на комісію. Гроші на ремонти будинків є, але тих, що були не в статусі ЖБК, а в комунальній власності”, – говорить вона.

На сьогодні за інформацією На сьогодні отримати коментар  директора департаменту інфраструктури  міста Григорія Яременка нам не вдалося. Протягом дня він був зайнятий. У ефірі «Своя правда»  на нашому каналі він повідомив, що наразі заявок від людей на ремонт будинків отримали на суму 92 мільйони гривень.

“Ми вибираємо самі-самі найгірші будинки для того, щоб включати їх в капітальний ремонт. Ми  не ділимо житловий фонд на депутатські округи. Якщо у людини тече покрівля ми не маємо права не давати йому права звернутися до органів місцевого самоврядування для капремонту їхньої оселі”, – говорить директор департаменту інфраструктури Сум.

Нагадаю, торік за титульними списками на капітальні ремонти житла сумчан передбачували 4 млн грн – гроші винятково міського бюджету. З цього року оновлювати будинки будуть за програмою солідарної участі: для ОСББ співвідношення 30% на 70%, де майже дві третини покриває міська казна. Для будинків, де немає об’єднань співвласників, – 40% на 60%.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь