Діагноз аутизм: як визначити та допомогти

Вони не хочуть бавитись з однолітками, не розмовляють та не виконують те, про що їх просять рідні. Все це – симптоми дітей хворих на аутизм. У всесвітній день поширення інформації про цю хворобу розповідали родини та спеціалісти.

Чотирирічний Даня сьогодні прийшов на заняття для свого розвитку. Він займатиметься у сенсорній кімнаті та з дефектологом, аби навчитись говорити та виконувати те, що його попросять дорослі. Зміни у поведінці сина мама помітила у два роки. Тепер мають діагноз – захворювання аутичного спектра.

До двох років у нас був звичайний розвиток, все у нас було нормально, він розумів. А потім різко все це зникло. Ми вважали, що воно з’явиться – опік у нього був тіла, а воно нічого не з’явилося. І ми почали їздити й Київ і Харків. Він говорити не почав, а склади почав нові говорити. Якщо раніше говорив “ля-ля”, то зараз може і « р» сказати, і «п», і «н», але по-своєму», – розповіла мама Данііла Аліна.
Яна теж водить свою дитину до спеціалістів, хоча такого діагнозу не має. Тимуру – три з половиною роки й батьки захвилювались, що він не розмовляє.
«Тільки мама, папа. на цьому все закінчувалось – хоча сам абсолютно самостійним міг собі зробити, але тільки за допомогою жестів. Ми сподівалися, що підемо у дитячий садок і «прорве». Але пішли у 3 роки до дитячого садочка, проходили до дитячого садочка 3 місяці, але мова не розвивалась. Як аутизм не було такого діагнозу, але ми раді підтримати батьків, які стикнулись з такою проблемою», – розповіла мама Тимура, Яна Тагієва.

Діагноз аутизм може встановити тільки дитячий психіатр.
«В основному – діти с аутизмом – вони дуже закриті й вони не можуть взаємодіяти з оточуючими й тому, аутизм не можливо вилікувати. Ми можемо лише скорегувати й опомогти адаптуватися у соціальне середовище. У нашому місті таких сімей стає все більше. назвати причину аутизму – ми не можемо. Сім’ям, які виховують дітей з аутизмом насправді дуже важко. І коли виникають різні соціальні ситуації, коли дитина наприклад крикнула в маршрутці, коли він зрадів чи щось побачив, і для цього це нормально, а для оточуючих нас – ні. То мені, як фахівцю хотілося б, щоб люди більше проявляли толерантності до цих дітей та батьків», – пояснила дефектолог, спеціальний психолог Юлія Почкун.

Всього на Сумщині з офіційно встановленим діагнозом «аутизм» близько сотні сімей. Причому серед хлопчиків захворювання зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж серед дівчаток.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь