Для сумських студентів провели тренінг з доброчесності

Тренінг з доброчесності відбувся сьогодні  в Сумському державному університеті. Захід передбачений проектом «Сприяння академічної доброчесності в Україні» . Як дотримуватися принципів порядності у навчанні та студентам та викладачам  розповідали спеціалісти з ферфілдського університету, що у штаті Коннектикут, США.

За словами директора центру прикладної етики Девіда Шмідта, існує багато інструментів, які допомагають досягти академічної доброчесності, але ключовим є спілкування зі студентами. Він також додав, що зараз збільшуються тенденції  до онлайн-навчання, тому будуть розроблені певні методи, які дозволяють дотримуватися принципів академічної доброчесності онлайн.

Тренінг проводився у формі ситуативної гри. Студентам пропонувалось уявити себе у певних обставинах та обрати варіанти їх вирішення.

“Чесно кажучи, дуже часто зтикаюся з порушеннями доброчесності, тому що дуже важко знайти якийсь матеріал. Можна щось  підглянути, але повністю списувати –  такого не повинно бути”, -розповіла студентка першого курсу Анастасія Казак.

“Коли ми говоримо про студентів, ми намагаємося привити їм розуміння розвитку спільноти, яка керується принципами чесності під час навчання. Намагаємося, щоб вони зрозуміли свою власну роль у цьому” , – зазначила Кетрін Нантц, професор економіки ферфілдського університету.

За словами педагогів – основним порушенням принципів чесності на даний момент є плагіат.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь