До Дня вишиванки Сумський краєзнавчий музей відкрив експозицію робіт 19-20 століття

День вишиванки  почали відзначати в Україні з 2006 року і з того часу свято стало міжнародним. Його відзначають щороку в третій четвер травня. До цього дня у Сумському краєзнавчому музеї підготували експозицію, де можна поринути у побут українців 19- початку 20-го століття. Про історію вишиванки нам розповіла науковець Ніна Багацька: «Кожна область мала свою сорочку, характерну тільки для своєї області має свою улюблену гаму кольорів, своє кружево, свої мережки. За вишивкою на цих вишиванках можна було судити звідки, з якого куточка України той чи інший виріб, і навіть можна було судити про власника виробу, про його матеріальний статус і навіть про його світосприймання».

Найдавнішим експонатом виставки є весільна сорочка привезена з Роменського району. Вона вишита гладдю – білим по білому.

«Українська сорочка – це не тільки елемент української пам’яті, це значно більше, це наша генетична пам’ять, в якій зашифрований генетичний код української нації. Це символ здоров’я, це символ чистоти, це символ єднання з душею предків нашого роду і народу», – додала науковець.

Працюватиме виставка у краєзнавчому музеї до кінця травня. Для всіх тих, хто бажає долучитись до Дня вишиванки сьогодні організовують масовий фото-флешмоб. О 13.00 біля центрального корпусу СумДУ усіх охочих чекають у вишиванках, аби зробити спільне фото. Крім цього, у бузковому гаю біля наукової бібліотеки також організовують свято вишиванки й флешмоб під назвою «Традиційний український танок». Початок о 15 годині.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь