До гематологічного відділення у Сумах приїхали колишні пацієнти

18 років гематологічному відділенню. У Сумах разом зібралися ті, хто лікувався в обласній дитячій онкогематології в різні роки, а також ті, завдяки кому відкрили відділення.

У цій палаті Ганна з чоловіком – батьки першокласника. Лікують сина  рік. Сюди наразі  приїжджають з Липоводолинщини на процедури.

“Вистачає всього, є де і приготувати і де попрати, майже все як вдома, і відношення і все”,- говорить Анна Литвиненко, мати пацієнта гематолгічного відділення.

Окрім пацієнтів у лікарні  гості – ті, для кого це відділення позаду. Пані Наталя розповідає спогади  2005 року.

У мене донька лежала під крапельницею 45 днів безперервно. Всі 45 днів безперервно я повинна була рахувати краплі. Санітарки мене підміняли інколи на пару годин. Коли треба було брати довідку в дорослу лікарню, донька вийшла з ординаторської після консультації і сказала: «Мама, в нашому відділенні пахне життям»”, – говорить Наталя Данилевська, мати колишньої пацієнтки гематологічного відділення.

А це та сама донькаОлександра.  Окрім мами, сьогодні з нею її син та чоловік.

“Той рік був дуже важким, але не дивлячись на все не залишилося ніякою тяжкості, пройшло 10 років, а згадується це як час особливий. Ні до ні після не було. Рік важкий хімії, потім ще рік підтримувальної хіміотерапії, випало волосся, навчилася заново ходити, але все згадується як світлий час”, – говорить Олександра Крючковенко, колишня пацієнтка гематологічного відділення.

Відкрили це відділення 18 років тому завдяки ініціативі благодійного фонду.

“Нам вдалося запросити «Карітас-Трір» з Німеччини, що закупила обладнання нам. Ми ж починали з тих пляшечок з крапельницями. Безсонні ночі батьків, що рахували краплі. Зараз у нас 27 інфузоматів. Також допомагали волонтерська організація «Нока»  – студенти і бізнесмени, що приїздили і ремонтували відділення з тих матеріалів, що привозили з Німеччини”, – говорить Світлана Шут, директор БФ “Відень”.

“Область була в поганому стані до 2000 року. 20 ліжок було на базі нефрологічного відділення. Діти лікувалися в 5-6 місних палатах. Не було умов лікування. Все було на виживання. Тепер наші результати можна спів ставити з європейськими.  Представники “КіндерКребсХільфе” 18 років оплачує найдорожчі медикаменти для дітей. Оплачено ними лікування 245 дітям. Фонд організував роботу психолога”, – говорить Ліана Нікітенко, завідувач гематологічного відділення Сумської обласної дитячої лікарні.

Обласне відділення  гематології відкрили у грудні 2000 року. Щороку тут лікуються 250 дітей. Наразі 30.  З них 17 – онкохворі.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь