До уваги сумських батьків: 3 липня набув чинності новий календар профщеплень

3 липня набув чинності відповідний Наказ Мінохорони здоров’я. За ним  графік вакцинації проти двох хвороб змінений.
Марійці півтора року. Сьогодні її батьки привели на пробу Манту. Після огляду педіатра – до маніпуляційного кабінету.

Ярослав Лук’янченко, батько, сказав:

«Щеплення робимо всі ще з пологового будинку, йдемо за графіком. Тато робив всі щеплення і донька робить їх також. Зараз до садочка без щеплень важко потрапити, тож вирішили щеплюватися повністю. Аби дитина росла здоровою та не хворіла. Я не хворів і вона хворіти не буде. Тож ми консерватори в цьому плані».

Раніше вакцинацію проти гепатиту B робили у пологовому будинку у першу добу та перший місяць життя. За зміненим календарем, щеплюватимуть проти нього у два місяці. Тобто він буде шостим. Вакцину вводитимуть разом із препаратами від дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції. Також скасували ревакцинацію проти туберкульозу і скоригували щеплення для дорослих.

Оксана Сташко, головний педіатр Сумської області, повідомила:

«Скасована ревакцинація дітей проти БЦЖ в 7 років, тобто залишається тільки в пологовому будинку і в 26 років введено додаткове щеплення проти дифтерії, правця і надалі кожні 10 років, як і було в попередньому Календарі профілактичних щеплень».

Світлана Писаненко, медична сестра кабінету щеплення, сказала:

«Щеплення можна проводити в один день, всі вакцини можна робити в один день і всі компоненти у різні ділянки шкіри одночасно».

Якщо якогось одного компонента не буде, його можна ввести за місяць після останньої вакцинації.

За словами педіатра Анни Бутко, у цій поліклініці день вакцинації – четвер, до її кабінету приходять до півсотні малюків на огляд.

Анна Бутко, педіатр, сказала:

«Батьки щодо вакцинації в принципі відносяться позитивно, відмовників дуже мало. Це у нас або за релігійними якимись поглядами батьки відмовляються. Ми їх попереджаємо про важливість вакцинації, про наслідки, які можуть за собою потягти. Дуже багато бояться температурних реакцій, але це нормальна реакція дитини на вакцину. Це працює імунітет».

Як повідомила Оксана Сташко, щеплюватимуть вакцинами, які є у наявності. Це два варіанти препаратів проти дифтерії та правця і третій – із кашлюковим компонентом, два види вакцин проти поліомієліту та по одному – від гепатиту B, кору, краснухи та паротиту, бактеріального менінгіту, а також проти туберкульозу.
Наступного разу у поліклініці Марійку з батьками чекають за тиждень.

За зміненим Календарем щеплень в майбутньому при вакцинації можуть використовувати п’яти або шести компонентні препарати. Такі вакцини з’являться не раніше 2019 року. Про це нам розповів телефоном кандидат медичних наук Федір Лапій – він також є членом правління Громадської організації «Батьки за вакцинацію».

Федір Лапій, кандидат медичних наук, член правління ГО «Батьки за вакцинацію», повідомив:

«Ці зміни в Календарі щеплень, які були зроблені в 2018 році, це і дає можливість, скріплену законом, в юридичному полі закуповувати вакцини, які б одразу нас захищали від 5 або від 6 інфекційних захворювань. П’ятивалентні вакцини внесені до календаря щеплень відповідно до рамкових угод на три роки. Основна проблема ми вакцини на основі ацелюлярного кашлюкового компоненту вносимо щороку. Але річ у тому, що вакцини з ацелюлярним кашлюковим компонентом, такі як: пентаксим, гексаксим, Інфанрикс гекса, Інфанрекс в цілому. То вони дійсно в дефіциті виробництва на сьогодні. У внесенні їх в номенклатуру ми отримали відповідь, що, шановна Україно, ми не зможемо вам їх поставити в замовленні вами в необхідній кількості, оскільки є дефіцит виробництва».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь