«Домашній психолог»: «Для гармонійних стосунків необхідна психологічна зрілість»

 

У передачі «Домашній психолог» мова  піде  про стосунки чоловіка та жінки в родині. Сімейна пара зустрічає на своєму життєвому шляху певні труднощі. Як їх подолати  та про тонкощі гармонійних стосунків у подружньому житті розповість Людмила Колісник, практичний психолог, кандидат психологічних наук, фахівець із кататимно-імагінативної терапії.

 

Людмило, як правильно підібрати собі партнера для життя? На що варто звертати увагу?

 

Л.К. Як правильно – у кожної людини по-різному, бо у всіх нас різне бачення, своє відчуття у стосунках. Тому потрібно зрозуміти свої запити, аби у парі потім було комфортно обом.  Варто пам’ятати, що ідеальних стосунків немає!

 

Стосунки, подружнє життя – це лотерейний квиток – комусь щастить, а комусь ні?

 

Л.К. Правильно сказати так: чоловік/жінка або зможе адаптуватися до нової ситуації, нового формату життя, або ні. Це вже питання психологічної зрілості.  Коли люди зустрічаються це одне, а от коли створюють родину – зовсім інше.

 

Чи кожному під силу ця адаптація?

 

Л.К. Мова йде про особистісну зрілість. У когось вона приходить у 16 років, бувають випадки, що у віці сорока її немає! Все дуже індивідуально. Відповідно людина зможе побудувати здорові стосунки, беручи на себе відповідальність.  Вона починає піклуватися про іншу людину.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь