«Домашній психолог»: згадати все!

Згадати все. В передачі «Домашній психолог» мова піде про пам’ять – психічний процес відображення досвіду людини шляхом засвоєння, збереження та подальшого відтворення інформації. Про секрети та тонкощі вміння запам’ятовувати розповість Артем Гарін – національний рекордсмен пам’яті України, засновник та керівник школи розвитку пам’яті при СумДУ.

Артеме, ти встановив уже два рекорди з запам’ятовування цифр після коми числа ПІ. Як довго йшов до цього результату?
А.Г.Ішов я до цих рекордів не дуже довгою дорогою. У 2012 році почав робити спроби запам’ятовувати, у 2014 встановив перший рекорд – це були 5 тисяч. А вже у 2015 – другий рекорд і назвав 10101 цифру після коми числа ПІ. Робив це для того, аби перевірити свою пам’ять на найважчому виді інформації – цифрах. І таким чином узаконов свої вміння.
Виходить, що можливо запам’ятати будь-що й будь-кому?
А.Г.Я так не вважаю. По-перше, всім всього вивчити неможливо. Я не впевнений, що всім можна сідати за кермо чи ходити до університету, бо в кожного різний рівень можливостей. Більша частина цивілізованого світу, яка пішла до школи чи університету, має великі можливості, аби запам’ятати велику кількість інформації. Головне обмеження – в часі на запам’ятовування.
Як саме ти запам’ятовував цифри після коми числа ПІ? Скільки часу витрачав щодня та як, власне, тренувався?
А.Г. У мене був тиждень, за який я вчив (якщо ми говоримо про другий рекорд) цифри, які залишилися – 5101. Я, наприклад, годину сьогодні запам’ятав, зробив день перерви. Потім я запам’ятовував уже три години. А так, щоб тримати в голові й не забувати цю інформацію, потрібноодна година щотижня…

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь