Два медзаклади відправили договори до Нацслужби здоров’я України

15 серпня завершилася «друга хвиля» укладання договорів між медзакладами та Національною службою здоров’я України. Тривала вона три тижні. Свої документи направили два центри первинної медико-санітарної допомоги, що у Сумах. Якщо їх затвердять, тоді вони отримають фінансування з 1 жовтня цього року. На камеру директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №2, Ганна Івженко, говорити не захотіла. Послалася на зайнятість. Телефоном повідомила: «Ми тільки внесли реквізити центру: це місце знаходження, номера телефонів, адресу електронної пошти, код державного реєстру підприємства та електронний підпис керівника. Це все, що нам необхідно було. Вчора його відправили, цей договір, підписаний нами вже, і тепер він у нас на розгляді»

Другий Сумський центр первинної медико-санітарної допомоги почав укладати договори з пацієнтами 1 серпня. Перший робить це з квітня 2018 року. Директор останнього – Володимир Котков – повідомив, що до Національної служби здоров’я України договір відправили також учора.

Наразі гроші від Національної служби здоров’я отримує один приватний заклад – у Кролевці. Це приватна клініка сімейної медицини. Вона обслуговує близько 2 тисяч пацієнтів із 1 липня цього року. Нині там один терапевт і один педіатр. Олена Пінчук – педіатр, головний лікар Центру сімейної медицини (м. Кролевець), розповів: «Гроші ми від Національної служби здоров’я отримуємо вчасно. На сьогодні ми отримали вже вдруге. Податки займають дуже великий об’єм, якщо взяти по відсотках, якщо ми нараховуємо заробітну плату, і якщо порахувати всі податки, то це майже 30 відсотків. Влітку комунальні послуги маленькі. На сьогодні декларації з терапевтами трошки призупинили тому, що ми набрали майже максимальну кількість, а педіатром, тобто мною, я ще набираю діток»

Скільки медичних закладів по Україні подали такі договори у «другій хвилі» та скільки таких в області – ми запитали листом у Національної служби здоров’я України. Третю хвилю планують у грудні. Ті заклади, хто не встигне, з 1 січня не матимуть права на державну субвенцію.За кожного пацієнта зараз лікарі отримуватимуть визначену суму.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь