Екс-керівнику міліції Сум присудили 2 роки обмеження волі (Оновлено)

З 4-ох статей, за якими прокуратура обвинувачувала Сергія Лук’яненка, за 3-ма суд чоловіка виправдав, – через недоведений склад злочину. Справу слухали 1 рік і три місяці.

Йдеться про 2 епізоди: приховування розбійного нападу на продуктовий магазин наприкінці 2014-го року, щоб не погіршувати статистику – у цій частині суд виправдав колишнього посадовця. Другий епізод: ігнорування виклику про незаконний видобуток піску на березі Псла. За останнє, а саме втручання у роботу чергового, давши вказівку не направляти слідчу групу на місце події, Лук’яненку дали 2 роки обмеження волі. Суд врахував обставини, що пом’якшують покарання.
“Лук’яненко раніше не судимий тривалий час проходив службу в МВС. За місцем служби станом на кінець 15 року характеризувався позитивно, страждає на захворювання серцево-судинної системи, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, його батьки досягли пенсійного віку. Призначити йому покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки”, – зачитав вирок суддя Ковпаківського райсуду  Борис Хитров.

Сам Лук’яненко від коментаря на камеру відмовився. Повідомив, що збирається подавати апеляцію. Те саме хочуть і в прокуратурі:

“Прокуратура не задоволена з таким рішенням суду, оскільки ми вважаємо, що під час досудового розслідування зібрано достатньо доказів. В частині того, що він втручався у роботу працівника правоохоронного органу, даючи вказівку не обліковувати цей злочин – розбійний напад його виправдали. Саме в цій частині ми вважаємо, що це виправдання є необґрунтованим і ми на це рішення суду подаєм апеляційну скаргу “, – розказала прес-секретар прокурора області Наталя Науменко.

Обмеження волі означає перебування у виправному центрі. Його обирають за місцем реєстрації. Сергій Лук’яненко прописаний у Харкові.  За Кримінально-виконавчим кодексом чоловік має жити у гуртожитку або може винаймати квартиру, так само як і вільно пересуватися, у межах центру, як правило, це кілька кілометрів. Також чоловік зобов’язаний  працювати там, де скаже адміністрація центру.

Сергій Лук’яненко очолював Сумську міліцію з липня 14-го до липня 15 року. Після керував відділом поліції Конотопа. На цій посаді його спіймали на отриманні 33 тисяч гривень. Зараз у Лебединському райсуді слухають справу за обвинуваченням прокуратури в отриманні чоловіком неправомірної вигоди. Через порушені кримінальні провадження очільник поліції області Микола Лушпієнко звільнив Сергія Лук’яненка. Згодом той рішенням Окружного суду поновився. У той же день чоловік звільнився за власним бажанням і пішов на пенсію.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь