Експертиза не визначила межі військового полігону під Сумами

У Господарському суді Сумської області сьогодні, 15 чевня, мали з’ясовувати: кому належить земля у селі Радьківка Сумського району. Зараз вона у приватній власності, військова ж прокуратура доводить, що земля Міністерства оборони. Для того, щоб розібратися замовили експертизу, але вона не допомогла.  У висновку йдеться:

Дані представлено зі зміщенням по Y на 197 4686, 51 м. Тобто координати представлено на дослідження у невідомій умовній системі координат. Таким чином відповісти на питання  не видається за можливе“.

Військовий прокурор Сумського гарнізону Ігор Галичанский, пояснив, що системи координат, з якими працював експерт, різні: координати військового полігону, надані прокуратурою, відповідають системі 63-го року, а землі приватної власності – 2000 р.

Дані, які експерт використовує при дослідженні, грунтуються тільки на тих вихідних даних, які йому надає орган, який призначив експертизу.  Самостійно обробляти систему координат неправильно“, – пояснила завідувач сумським відділенням Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз Ірина Савченко.

Йдеться про 2 гектари землі у селі Радьківка, які 7 років тому райдержадміністрація передала у приватну власність.

“Якщо брати позицію фізичних осіб, які отримали землю. Підстав не довіряти органам державної влади, які здійснюють розпорядження державною землею при приватизації землі в пересічної особи немає. Так само, у мого довірителя не було ніяких підстав не довіряти, оскільки оформленням цієї процедури здійснювалось органом державної влади – це була сумська районна адміністрація”, – розказав представник власника землі Григорій Джепа.
Сама ж райдержадміністрація змінила позицію та не заперечує проти позову. “Суд повинен відмінити рішення мого попередника. Мої юристи до цього писали листи заперечуючи, по одній простій причині – в районній державній адміністрації немає коштів, потім погасити судові позови, які райдержадміністрація програє, але я сказав: іде війна, хлопці гинуть. А тут дехто дерибане в них землю, тому я готовий заплатити за особисті кошти всі судові позови”, – сказав голова Сумської РДА Геннадій Дорошенко.

На нову експертизу суд, за клопотанням військової прокуратури, відвів 2 тижні.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь