Експонати з музею комп`ютерної техніки показали у Сумах


У День комп’ютерника, який святкують ці фахівці сьогодні, у Сумському державному університеті показали свій музей, у який збирають експонати 12 років.
Музей комп’ютерної техніки у СумДУ створили у 2005 році. За 12 років існування назбирали більше 400 експонатів. Найстарішим є ось цей арифмометр «Фелікс» 1950-х років виготовлення – прототип сучасного калькулятора.
Особливу цінність у музеї представляє і єдина серія ЕОМ, – це комп’ютери, що випускались з 1971 до середини 1990-х років. Тут зберігається тільки частина, бо повністю він займає кілька кімнат.Пан Віктор почав працювати в університеті у 70-их роках минулого століття.
«Я тоді коли прибув у вересні 1974 року. Тут було декілька аналогових обчислювальних машин і дві машини «Промінь» випускали в Києві. Одна машина «Наїрі», яку більше використовували для наукових розрахунків. Кожен студент спілкувався з машиною безпосередньо», – розповів кандидат технічних наук Віктор Авраменко.
Окрім усього, тут можна побачити раритетні «миші», дискети, проекційні системи, персональні комп’ютери «Іскра 1030» та «Істра», що випускались у 1980-х роках.
«Такий калькулятор, таких дуже мало було в Радянському Союзі, Аналог смартфону без функції телефону, тобто в нього постійна пам’ять, можна заносити телефони, інформацію як блокнот і як калькулятор. Такий цікавий пристрій. Вартість такого пристрою на рівні автомобіля», – продемонстрував прилад начальник центру комп’ютерних технологій Андрій Півень.
Аби показати прогрес між музеєм та сучасними розробками студентів та викладачів, тут продемонстрували власних роботів. Для прикладу: спроектували бокс, де квіти живуть самостійно – система їх поливає, удобрює та кондиціонує повітря. Є й роботи, які можуть допомагати людям – не втручатись у певні процеси.
Музей же комп’ютерної історії поповнюватиметься і надалі тією технікою, що застаріває з роками.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь