Фестиваль науки, освіти та культури відбувся у Сумах

Науково-технічні винаходи, ігри та конкурси, майстер-класи та виступи творчих колективів. Біля Сумського Державного Університету відбувся фестиваль науки, освіти та культури.

Усього, понад 15 локацій.   Наприклад, відвідувачам показували, за допомогою яких інструментів оперують лікарі-хірурги: « Це стійка для ендоскопічних операцій. Тобто, коли роблять операції, можна робити не великий розріз, а три невеличкі розрізи: два під маніпулятори і один під камеру. Таким ось чином оперують людину. Ось тут вони намагаються у формі гри це зробити. А тут ми показуємо, як можна зробити з`єднання тканин. Тобто, у нас є розріз і ми намагаємось його зашити», – розповів Антон Рощупкін, учасник фестивалю.

Крім того, демонстрували технічний сплав, названий на честь англійського стоматолога Барнабаса Вуда. Він складається з чотирьох елементів та використовується у якості м`якого припою.

Також представили 3Д-принтер: « Ви за допомогою спеціальних програм створюєте свою 3Д-модель, яку ви придумали у голові і потім, за допомогою пластику, ви його друкуєте. Приклад: у вас вдома є м’ясорубка чи блендер і там поламалася шестерня.  Щоб не йти на базар купувати, ви її дома зробили, роздрукували, поставили і далі працюєте», – каже Дмитро, учасник фестивалю.

Поряд із науковими – локації соціальні. Одна з них – психологічна: « Ми тут збираємо пазли, ми тут вирішуємо, до кого звернутись, якщо у вас, наприклад, 5 кошенят, яких нема куди пристроїти. Ми тут допомагаємо зрозуміти якесь правильне прийняття рішень в якійсь складній ситуації», – говорить Наталія Теслик, учасниця фестивалю.

Відвідувачі фестивалю мали змогу виконати творчі завдання, заробити фішки та обміняти їх  на сувеніри.

Такий фестиваль влаштовують четвертий рік поспіль. Він приурочений до Дня Науки в Україні, який відзначають у третю суботу травня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь