Філарет освятив церкву на Сумщині і розповів за яких умов відбудеться Всеукраїнський Собор

В Україні має бути одна православна церква. Так сьогодні сказав Патріарх Філарет – Предстоятель Української Православної церкви Київського Патріархату. Він був у Бурині – освячував там місцевий храм. Його звели на честь мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Після служби, яка тривала близько трьох годин, Патріарх Філарет дав нашому телеканалу ексклюзивне інтерв’ю. Ось що він сказав стосовно дати зібрання майбутнього Собору:

«Це залежить від Вселенського патріарха, тому що він скличе Об’єднуючий Собор, в якому приймуть участь архієреї Київського патріархату, архієреї автокефальної церкви і деякі архієреї Московського патріархату. І на цьому Соборі буде присутній представник Вселенського патріарха, і цей Собор повинен зафіксувати об’єднання всіх 3 церков в Єдину Українську православну церкву. І обрати предстоятеля для цієї Єдиної Української православної церкви».

Святійшого Патріарха зустрічали хоругвами з зображеннями Богородиці та Святого Миколая під акомпанемент духового оркестру. Патріарх відкрив службу. Відбулося освячення церкви всередині, а потім відбулась хресна хода. Тим, хто не зміг зайти на службу до храму, священнодійство транслювали на екран. До Бурині приїхали представники Української православної церкви Київського патріархату і з сусідньої Росії. Зокрема, Владика Білгородський і Обоянський Української православної церкви Київського патріархату Метрополіт Іосаф:

Кор.: «Що для вас об’єднання церков в Україні?»

Іосаф: «Знаєте, якось давно один із архієреєв сказав такі слова: Бог завжди об’єднує, роз’єднує тільки противник Божий».

Закінчилась служба причастям та проповіддю Патріарха Філарета. Це не перший приїзд Патріарха Філарета на Сумщину, говорить голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Корнієнко:

«Напевно, вперше його був візит, такий значимий, у 1997 році, коли завдяки його наполегливості українська громада отримала нарешті свій храм – давній козацький храм Воскресенський. Наш патріарх – це легендарна постать, оскільки з постанням Незалежності України він боровся за те, щоб у нас була помісна церква».

Єдиний сліпий кобзар Сумщини Олександр Тріус приїхав із Ромен, щоб віддати шану Патріарху:

«Така велика подія саме в Сумській області відбувається, що відкривається новий храм і саме тому ми приїхали, щоб вшанувати самого Філарета якого ми визнаємо єдиним патріархом України».

Зазначимо, «томос», до якого зараз готується Україна, у перекладі з грецької дослівно означає «шматок». Якщо мова йде про документ – це шматок церковної влади, яким материнська церква (для православних християн – це Вселенський Патріархат) надає автокефалію, або іншими словами, незалежність, своїй дочірній церкві. У Томосі як документі має бути пояснення, чому тій чи іншій церкві вирішили дати самостійність. Нагадаю, рішення про надання Томосу Україні виніс 11 вересня Священний Синод. Як повідомив Суспільному речник Української Православної церкви Московського Патріархату Микола Данилевич, у майбутньому Соборі їхні представники участі не братимуть.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь