Генпрокуратура завершила розслідування у справі “Майдану” у Сумах

Генпрокуратура завершила розслідування у справі “Майдану” у Сумах.  Йдеться про перешкоджання у січні 2014-го організації та проведення мітингів.  Про підозру повідомили керівників прокуратури області та міста. Серед статей, що інкримінують  – організація незаконного затримання осіб та притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності.  Йдеться про 9 працівників правоохоронних органів. Серед них троє  – з числа керівного складу  прокуратури області та міста. А також 3 прокурори місцевої прокуратури, та троє слідчих. 5 лютого закінчився термін досудового розгляду. Надалі обвинувальний акт спрямують до суду. Про це йдеться на офіційному сайті Генпрокуратури.  Наразі чекаємо відповідь на наш запит, аби уточнити яких статей додали по справах. Учасник майдану в Сумах, Дмитро Шеремет, який  у 2014 після численних травм у Будинку рад лікувався у нейрохірургії  обласної лікарні ситуацію бачить так:

“Не змінилося нічого, стало гірше, розслідування справ Майдану не було як такого. Справи ганяли по судах, то того немає, то засідання перенесено.  То суддя захворів, то потерпілого немає, то ще немає. В результаті так нічого не відбулося”.

 До березня 2016 року справами по 7-ми правоохоронцям займалася прокуратура  Сумщини.

“На цей час у всіх кримінальних провадженнях, триває судовий розгляд. вони слухаються по суті, досліджуються докази судами. У тих провадженнях, які нами спрямовані до суду, то стосовно прокурорів інкримінувалося притягнення завідомо невинуватих осіб до відповідальності і колишньому прокурору області пред’явлено обвинувачення за перешкоджання у проведенні масових акції. Стосовно суддів  – це незаконний домашній арешт і постановлення завідомо неправосудного рішення. Стосовно працівників поліції  – це також притягнення завідомо невинуватої особи до відповідальності – це слідчий поліції, яка склала і підписала повідомлення про підозру. у іншому випадку – це перевищення службових повноважень”, – говорить Олександр Глядчишин, начальник управління прокуратури Сумської області.

 Справи 2 суддів наразі знаходяться у Богодухівському суді Харківської області та Гадяцькому Полтавської області. У Лебединському суді розглядають справи заступника начальника УМВС, прокурора та екс-очільника прокуратури. 2 справи – слідчого та прокурора  – у Білопільському суді.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь