ГО “Опора” дослідила сторінки політичних партій у соцмережах

Як спілкуються парламентські партії зі своїми виборцями в соціальних мережах та які їхні публікації набирають найбільше уподобань – таке дослідження провели аналітики Громадянської мережі ОПОРА. З шести парламентських партій офіційні сторінки у Фейсбук мають 4 обласні осередки: Опозиційний Блок, ВО Батьківщина, БПП Солідарність і Радикальна партія Олега Ляшка.

Ірина Стегній, громадска консультантка Громадянської мережі “Опора” в Сумській області каже:

 найбільш активну позиція проявляє Опоблок, потім Батьківщина, солідарність, радикальна партія Олега Ляшка. Всі вони мають свій стиль ведення  сторінок на Фейсбуці, вони там хоча б є,  з ними можна комунікувати. Вони доносять свою інформацію через соціальні мережі. Інші або не мають, або не ведуть їх ніяким чином – «Наприклад, Радикальна партія, дуже мало ідеологічної інформації, лише про лідерів, лише про привітання. Із таких сторінок дуже важко дізнатись ідеологічне направлення партії і роботу місцевих осередків. Хоча абсолютно всі згадують місцевих політиків і пропагують місцевих політиків. Інші політичні партії або не рекламуються в фейсбуці, або рекламують якісь там привітання .Це свідчить про низьку якість ведення цих сторінок, про те, що не розуміють, які завдання можна перед собою ставити».

  У фейсбучної сторінки Радикальної Партії Олега Ляшка, яку створили у вересні 2015-го року, понад тисяча записів. 61 лайк – це найбільша    кількість – здобуло адресне привітання партійця.Серед публікацій БПП «Солідарність» популярною, за словами Ірини Стегній, стала великодня публікація. Всього ж на партійній сторінці, відкритій у липні 2017-го, 780 дописів.  Сторінка ВО «Батьківщина» створена у серпні 2013-го. З того часу має близько 2,5 тисячі дописів. Найбільше реакцій – та поширень у вітального посту. «Опозиційний блок» має власну сторінку на Фейсбук із квітня 2015 року. За цей час там розмістили понад дві тисячі публікацій. Найбільше вподобань зібрали матеріали одного з місцевих телеканалів.

Тетяна Пояркова, доктор політичних наук, каже: «Є партії, які хочуть реваншу, використовують технологію, причому технологія  надзвичайно цікава, це коли професійні ролики, зняті для телебачення, розганяють в мережі. Це говорить не тільки про те, що хочуть собі приєднати вікову аудиторію для яко ї насправді знімалося, а показує те, що в мережі так само відбуваються зміни.   – А ті, хто постять привітання? – Насправді, вони втрачають, оскільки зараз передвиборча програма у розпалі, ті люди, як не визначилися, як правило у нас говорять про 20 відсотків, але за них треба боротися. Люди, які одинокі сидять в мережах, і шукають,  як їм пристосуватись, коли нема роботи, все руйнується, вони не хочуть знати ні про що політичне, вони потім будуть реагувать , коли їм будуть щось надсилать або будуть реагувати на хорошо знайому інформацію?»

Голова Сумської обласної організації «Опозиційного блоку» Олександр Стрельченко коментувати дослідження Громадської мережі ОПОРА і контент сторінки партії у Фейсбук нам відмовився. У решті партійних організацій мають щодо озвученого таку позицію.

Олена Дяговець, керівниця прес-служби Сумської обласної організації ВО “Батьківщина “, каже: «Людям набридла політика, коли кожен доводить свою думку, яка не завжди є вірною, чесною, правдивою, тому хочеться більше позитивних емоцій, люди всі намагаються одне одного вітати, то му вони набирають найбільше поширень,  є інформація політичного характеру, які теж набирають багато переглядів »

Партія Народний фронт та Об’єднання «Самопоміч», за словами Ірини Стегній,  не мають своїх офіційних сторінок на Фейсбук. Чому – партійці пояснили таким чином.

Олеся Кирій, прес-секретар Сумської обласної організації “Народний Фронт”,  каже: «Наші виборці набагато більше комунікують з депутатом через його особистий профіль, ніж через публічну сторінку політика. У районах їм створили кілька партійних офіційних сторінок, втім так само помітили, що популярність особистих сторінок наших партійців набагато більша, ніж офіційні сухі політичні сторінки».

Олександр Зименко,  голова Сумської обласної організації ПП «Об’єднання «Самопоміч», говоить: «Це черговий раз іде дискредитація Самопомочі, як мінімум. В Сумському регіоні за цією проблемою це все неправда. Є група офіційна»

Коментарів від керівництва або прес-служби обласного осередку Радикальної партії Олега Ляшка та БПП Солідарність ми не маємо –  зв’язатися з ними нашим журналістам не вдалося.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь