«Голодна хода» машинобудівників пройшла вулицями Сум


«Голодна хода вулицями Сум» від  працівників Сумського машинобудівного об’єднання. Їхня вимога – виплатити їм гроші та притягти до відповідальності генерального директора об’єднання Олексія Цимбала.

Заводчани збираються біля головної прохідної об’єднання, узгоджуючи маршрут та правила руху в колоні.

Говорить Олег Семенов, авто зварювальник цеху № 4 ПАТ «Сумського МНВО»:

«Адміністрація не виплачує зарплату і, фактично, розвалює підприємство. (Кор.): – Яка там у вас заборгованість по зарплаті?

О. Семенов: – Заборгованість по зарплаті: 23 222 грн.»

Маршрут заводчан пролягав вулицями Горького, Набережною річки Стрілки, через Покровську площу, вулицю Соборну до майдану Незалежності.

Марина Осипчук працює начальником планово-розподільчого бюро цеху № 2 ПАТ «Сумського МНВО»:

«Немає в нас уже можливості ходити на роботу безкоштовно. Ми були згодні, входили в положення, тоді, коли нам платили половиночку, півзарплати, ми розуміли – час тяжкий. Ми якось погоджувались з цим усім, але перепрошую, коли навіть нещасної половини за грудень нам не в змозі віддати, а ми закриваємо замовлення, ми працюємо, я не розумію куди дівається. Невже так багато грошей треба нашим працівникам».

На площі Незалежності перед зібранням виступив заступник голови незалежної профспілки об’єднання Михайло Биченко:

«Вчора роботодавець Цимбал – керівник ПАТ «Сумське МНВО» не допустив вас до робочих місць, порушуючи законодавство і конституційне право. Ваша відповідь на це – протести. Єдина відповідь, оскільки цивілізованого діалогу у нас із ним ніколи і не було. На превеликий жаль міська влада та обласна адміністрація довгий час робили вигляд, що намагаються сприяти нашим проблемам. Результат тристоронньої співпраці – влада, роботодавець і праце найманці – очевидний, підприємство на грані закриття».

До мітингуючих вийшов Сумський міський голова Олександр Лисенко:

«Якщо треба зібрати сесію, надати слово і депутати приймуть, зараз знайдемо 22 депутати і ми проведемо сьогодні сесію, якщо це потрібно сьогодні».

Зрештою оголосили резолюцію мітингу. Вирішили звернутися до Народних депутатів від Сумської області, голови Сумської адміністрації, міської ради, Сумського міського голови з вимогою забезпечити погашення заборгованості по зарплаті.

Через протест мер скликав позачергову сесію міськради, яка почалася о 15-ій годині. Нагадаємо, через заборгованість по зарплаті працівники Компресорного заводу спочатку оголосили страйк 21 червня, у понеділок 25-го, коли більшість працівників не пустили на територію заводу, був проведений мітинг і оголошено про «голодну ходу» наступного дня.

За інформацією управління статистики області, заборгованість по зарплаті в об’єднанні станом на 1 травня складала 117 мільйонів гривень. За словами заступника голови незалежної профспілки об’єднання Михайла Биченка, сума реально не виплачених коштів працівникам ПАТ на 26 червня складає близько 200 млн. грн. Коментувати сьогоднішні події у прес-службі акціонерного товариства відмовилися.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь