Гуманітарну “швидку” із Нідерландів розмитнили у Сумах через рік простою

Гуманітарне авто швидкої допомоги повернулось до Сум. Минулого вересня ” швидку”, яку придбала для Глухівської лікарні фундація «Українці в Нідерландах» відправили назад благодійникам. Усе через те, двигун у неї стандарту Євро 3, замість необхідних Євро 5. Після внесених у травні змін до законодавства, де гуманітарні авто звільнили від вимог відповідати будь-яким екологічним нормам – швидку змогли  повернути до Сум.

У вересні минулого року її хотіли повернути благодійникам, та польські митники її не випустили, тож 8 місяців авто знаходилось на львівській митниці. По Україні швидка наїздила вже близько 3 тисяч кілометрів. Щойно з дороги пан Сергій – керував авто всі вимушені переїзди.

“Авто в тому стані, в якому я його забрав з Нідерландів, нормально доїхали до України, по Україні проїхали один раз, потім другий. Завелась не з першого разу, але так як сказати, вона простояла близько року, то нормальною», – розповів чоловік.

Авто у Нідерландах придбали за майже 4 тисячі євро і визнали гуманітарним вантажем. Питання із розмитненням в Україні вирішувалось більше року.

«За цей час дуже ми боролися дуже з депутатами, з кабінетом міністрів працювали, багато запитів всього-всього, але ми вистояли, зміни до законодавства прийняли, ми дуже раді цьому. Швидкі можна тепер завозити. Порахуйте, 14 квітня 2017 року вона перетнула кордон і порахуйте скільки життів могло бути врятовано», – розповіла керівник благодійного фонду «Добрин» Ольга Пулинець.

Поїде авто, як і планувалося раніше, до Глухівської центральної районної лікарні. Туди волонтери планують її урочисто передати цієї п’ятниці, о 13 годині.

«Ця машина нам не просто необхідна, вона нам як вода, як сіль. У нас всього 2,2 тисячі викликів невідкладної допомоги на рік. Плюс, транспортування хворих з Глухова до обласної лікарні Сум. Це і діти, і дорослі. Таких автомобілів у нас не має, пристосованих для транспортування»,- зауважив головний лікар Глухівської центральної райлікарні Віталій Горбасьов.

 

Забиратимуть швидку зі стоянки митниці у п’ятницю зранку, перед поїздкою до Глухова.

Авто на сумській митниці сьогодні розмитнювали до 17-ї години. Як повідомили – більше перепон для оформлення документів не має: «На даний час внесені в законодавчий акт зміни і вже ця норма не стосується  швидкої медичної допомоги, яка визнана гуманітарною. Тому ніяких проблем зараз з митним оформленням не є і на даний час вона оформлена. Реєструвати і можна використовувати її»,- додав  заступник начальника митного поста «Центральний» Сумської митниці ДФС Олександр Бабич.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь