Хресна хода у підтримку Автокефальної церкви відбулася у Сумах

Хресна хода на підтримку Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви в Україні. Її організували вчора у Сумах. Близько півтисячі вірян пройшли колоною центром міста з хоругвами та плакатами. Під час заходу тимчасово був перекритий рух транспорту.

О 9 годині зранку у Свято-Воскресенському соборі відбулася божественна літургія та молебень на підтримку Автокефальної церкви. Після двогодинної літургії та молебня православні віряни та духовенство рушили хресною ходою. Йшли від Свято-Воскресенського собору, вулицями Соборною та Петропавлівською. У напрямку скверу Героїв Небесної сотні до Центрального кладовища, на Алею Героїв, які загинули на сході країни під час збройного конфлікту. Де вшанували загиблих. А прес-секретар Сумської єпархії української православної церкви нам повідомив: Георгій Тарабан, протоієрей, прес-секретар Сумської єпархії УПЦ, говорить: «Я не бачив ходи, не брав у неї участі. Вчора відбулося богослужіння у Спасо-Пребраженського кафедральному соборі у нас були гості. У нас був митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський з Києва, у нас були інші гості. У нас були заходи присвячені святкуванню свята на честь Григорія Побідоносця. Що стосується питання Помісної церкви. Тут я нашвидкуруч не зможу дати коментар»

Іван Мозговий, доктор філософських наук, розповів: «У період Другої Світової війни Автокефалія відроджується на території України, відроджується по кількох областях, кілька єпархій було, і тоді церква взагалі була не єдиною. Німці розуміли, що московська церква підтримує Сталіна і тому вони закрили очі на відродження Автокефалії в Україні. Абсолютно дозволяли людям вірувати й церква була поза політикою. Звісна річ коли закінчилася Друга Світова війна, то і припинилося нове існування оцієї Автокефалії. В кінці 80 років починається відродження єпархії Автокефальної церкви, а потім шляхом кількох об’єднань-роз’єднань постає кілька церков в Україні. УПЦ київського патріархату, Автокефальна православна церква і частина залишилася під Москвою»

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь