Хто може здолати шкільний пандус?


Шкільний пандус не за нормами. У сумській школі №7, що на вулиці Лесі Українки, збудували пандус для дітей з інвалідністю. Чи можливо ним користуватись? Поки ми готувалися до інтерв’ю з директором, під’їхала бабуся з онукою років 12-ти. За допомогою прибиральниці бабуся заштовхала візок по пандусу на шкільний ганок.

Олександра Деменко, директор Сумської школи № 7:

«Взагалі то ми пандус не робили, це було зроблено на сходинках таке підняття для того щоб до навчального закладу було зручно під’їжджати батькам з колясками, дуже часто приїжджають за дітками. Тільки-но ви бачили заїхала бабуся зі своєю онукою. Вона приїжджає до навчального закладу поспілкуватися з однолітками».

Директор школи каже: дівчинка на інвалідному візку не є ученицею школи № 7. Хоча потім, не на камеру, пояснює, що до дівчинки ходять вчителі додому.

Кор.: – Ну а як ви вважаєте: потрібен пандус в школі вашій?

Директор школи: – В навчальних закладах потрібні пандуси, якщо є діти, які мають обмежені можливості. В нашому навчальному закладі дітей з обмеженими можливостями немає.

Кор – Зараз, можливо, і немає, а якщо на наступний рік?

Директор: – Ну в нас же є спеціалізовані школи в які ідуть батьки для дітей з інклюзивним навчанням.

Кор.: – Ви ж знаєте, що закон «Про інклюзивну освіту» не передбачає спеціалізованих шкіл, а роблять доступною освіту для всіх шкіл.

Директор: – Знаю.

Це спорудження обійшлося міському бюджету у більш ніж 104 тисячі гривень. А це – пандус сумського театру імені Щепкіна. І хоча до глядацької зали без сторонньої допомоги людям з інвалідністю не дістатись, за словами архітектора, пандус тут зроблений за всіма правилами.

Олег Кривцов, начальник Управління містобудування та архітектури Сумської облдержадміністрації:

«Які у нас самі кричущі порушення є: це при будівництві пандуса порушують нормативний ухил в сторону його збільшення. Є випадки і 60º і 45º роблять, але ДБН вимагає чітко, що ухил має бути не вище 8º. Чому, тому що людина, яка пересувається на візку, вона не може фізично не може подолати більш крутий пандус»

Пандус же у 7-й школі замість 8º ухилу має усі 20.

Антоніна Данильченко, начальник Управління освіти Сумської міськради:

«7-ма школа найбільша у м. Сумах, є однією з найбільших в країні, тому звичайно треба його вирішувати. Рівний доступ для дітей з особливими потребами має бути забезпеченим у м. Суми. Думаю, що до нового навчального року ми залагодимо це питання»

За словами керівниці управління, 12 закладів освіти у місті обладнано пандусами. І питання доступності вирішується поступово.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь