Художникам із Польщі і Нідерландів запропонували зобразити видатні місця Сум

У Сумській міській галереї місцеві митці, а також художники-гості міста презентували підсумки своєї роботи за вісім днів. Працювали і обмінювалися досвідом в рамках пленеру, організованого міською галереєю. Захід об’єднав 10 художників з Нідерландів, Польщі, а також українських Миколаєва, Києва і Сум. За час творчого з’їзду відвідували сумські музеї, парки, цвинтар, а також з’їздили до Могриці. Вперше Суми відвідав художник з Нідерландів Роджер Янсен: «Я думаю, це гарне місто, я насолоджуюсь тут. Прекрасний пленер, гарно організований. Я побачив багато місць, таких як ленд-арт симпозіум, що був дуже цікавим. Я виконав масляні роботи і кілька скульптур».

Хелена Шуба – мисткиня з Польщі. Теж вперше завітала до Сум, в той час як її чоловік-художник приїжджав у рамках міжнародного обміну три рази. «Ще не встигли роздивитися місто, бо працювали на пленері. З того, що побачили, помітили , що місто має і стару забудову, і нову, має багато зелені, річку. Все те, що я побачила, побачать на моєму батіку. Учора проводила майстер-клас для всіх бажаючих з цієї техніки», – розповіла жінка.

 «Теми були не нові для сумчан, ми знаємо художній, краєзнавчий музей. Концепція була – інакше якось подивитися на місто. Я зрозумів, що місця культури у нас –  це базар і вокзал. Там можна годинами розповідати про кожен об’єкт», – розповів про свою участь у пленері Олександр Заступ.

 «З різних міст і країн приїхали художники, у них було завдання знайти родзинку міста, яку ми не бачимо. Ми ходимо кожного дня і, можливо, крім Альтанки, нічого не помічаємо, а тут люди свіжим поглядом, артистичним, художнім бачать абсолютно інше. Ми забули про парасольки у міському парку, про нашу перлину Псел, недостатньо відображений, про те, що колись Суми були містом троянд», – розповіла керівник пленеру Римма Міленкова.

Офіційно пленер завершиться завтра, після його закінчення кожен з гостей міста залишить для міської галереї по одній своїй роботі. Сумчани зможуть переглянути виставку впродовж тижня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь