Історичний центр міста Суми – це його обличчя (відео)

Вже не один десяток років воно милує око сумчан і гостей міста. Сучасний вигляд воно здобуло завдяки умілим рукам колишнього головного архітектора Юрія Степановича Кобилякова. У першу річницю смерті видатного майстра в пам’ять про його заслуги перед містом в обласній бібліотеці відкрили барельєф. З друзями та колегами корифея сумської архітектури спілкувалися і наші журналісти.
Прогулятися центром міста гостинно запрошує казковий герой Садко. Що навік залишився жити в Сумах, завдяки ідеї Юрія Кобилякова. За ним трохи вище палац дітей та юнацтва. Далі – клондайк знань – обласна наукова бібліотека. Завершує ансамбль колись популярний, а сьогодні не діючий молодіжний центр – Романтика. Та це тільки найвідоміші проекти архітектора. Його внесок у розбудову Сум важко переоцінити.
Творчі ідеї били фонтаном, запевняють друзі та колеги архітектора. Не менш творчі за нього. Сьогодні на річниці смерті йому навіть присвячують віршовані рядки.
Молодь, якій пощастило бути учнями «Архітектурної школи Кобилякова» зараз – професіонали в своїй галузі. Саме вони підказали де саме розмістити пам’ятний барельєф.
Юрій Кобиляков – дуже любив Суми, в один голос стверджують всі його знайомі. Тому опікувався не тільки майбутнім міста а й його історією. Минуле міста у фотографіях Юрій Степанович зібрав у кілька томів книг «Вулицями старого міста».
Окрім пам’ятного барельєфа на честь корифея сумської архітектури планують назвати вулицю.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь