Із зони бойових дій на Сумщину повернувся 4 дивізіон 27 артбригади

4 дивізіон 27 артбригади минулої суботи приїхав на дислокацію до Ромен. Сьогодні їх вітали місцеві  мешканці на центральній площі.

Півроку бійці 4 го дивізіону 27 арт-бригади знаходилися на Донеччині у зоні бойових дій. Наступні 8 місяців планують дислокуватись у гуртожитку недіючої школи-інтернату у Ромнах.
Приїхали військові до Ромен два дні тому. У цьому приміщенні вони вперше. Наразі розташовуються. Житимуть у кімнатах по 7-8 людей.

«В планах на майбутнє в першу чергу дати людям відновитися, побувати вдома з сім’ями, відгуляти свої штатні відпустки, можливо більше провести своє дозвілля, як вони хочуть. 4-й дивізіон знаходився в групі артилерійського резерву. Це не є перша лінія, це 2 та 3 лінія в районі відведення», – розповів заступник командира 10 батареї 4 дивізіону Ігор Басаницький.

Олена Шимчук – одна з 5-ти жінок дивізіону. 17 років працювала у відділенні екстреної медицини Сумщини. Коли розпочався збройний конфлікт – обрала військову медицину.

«Настав такий час, що потрібно приймати в цьому участь. Важкувато, але життя віддане медицині, тому ми продовжуємо далі в армії», – розповідає старший бойовий медик Олена Шимшук.

Сьогодні військовослужбовців привітали із поверненням у центрі міста. Тих, хто на думку керівництва відзначився – нагородили грамотами.
Разом з військовими, до Ромен привезли й техніку. Сьогодні її частину демонстрували на центральній площі.

«На озброєнні дивізіону стоїть комплекс 9П 140 “Ураган”, втрат у нас не має. Повернулися всі 100% ні живої, ні в техніці. Даний комплекс оснащений системою проти залпового вогню», – розповів заступник командира Сергій Дегтяр.

Привітати бійців зібрались роменчани та школярі 9-11 класів місцевих шкіл. На цей час їх звільнили від уроків.

«Вони захищають нашу країну, дуже вдячні їм і дуже гарно, що вони повернулися здорові», – розповіла школярка Ірина Малишко.

«Перш за все – це внесок в майбутнє, це патріотичне виховання і мої діти не просто так. Вони не звільнені вони свідомо тут стоять перед цими захисниками. Ми дуже горді тим, що в нас така є армія, ми дуже вдячні тим, що наші діти стоять під мирним небом живі й здорові», – пояснила директор Роменської школи №8 Ірина Головач.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь