Колишнього працівника НАБУ апеляційний суд залишив у СІЗО


Відпустити додому чи залишити колишнього працівника НАБУ у СІЗО. Сьогодні це питання вирішував Апеляційний суд Сумської області. Олександра Самкового СБУ та прокуратура затримали у травні цього року на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 150 тисяч доларів. І це, за версією прокуратури, половина того, що, начебто, вимагав чоловік від власниці мережі магазинів за закриття кримінального провадження.
«Якщо я хочу жити й не бути паралізованим мені необхідно вкрай здійснити лікування у централізованій медичній установі. Якщо я залишуся в слідчому ізоляторі, шансів на те, що я буду жити чи залишуся калікою», – так аргументував клопотання про зміну запобіжного заходу на домашній арешт підозрюваний колишній працівник НАБУ та СБУ Олександр Самковий. Його адвокат наполягав на зменшення суми застави з майже 15 мільйонів до 850 тисяч гривень та домашньому арешті. Адвокат підозрюваного Сергій Комлєв на полягав на тому, що це шахрайство і справа надумана.
Термін тримання під вартою Олександра Самкового апелюють вдруге. 17 липня у Зарічному районному суді м. Суми його подовжили до 15 вересня.
«Що стосується стану його здоров’я, то є довідка. Стан Самкового відповідає перебігу захворювання та термінової госпіталізації не потребує. Цей лист підписаний начальником СІЗО. Виконавець стоїть – начальник медичної частини», – прокоментував прокурор Кирило Ткаченко.
Після перерви та дебатів колегія суддів залишила рішення попереднього суду без змін і підозрюваний залишиться у слідчому ізоляторі з сумою застави у майже 15 мільйонів гривень. Адвокат зі своїм підзахисним підготували звернення та будуть направляти його до Європейського суду з прав людини. Кримінальне провадження відкрито за двома статтями – пособництво та отримання службовою особою неправомірної вигоди в особливо великих розмірах. Якщо провину чоловіка доведуть йому загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь