Конкурс на реконструкцію площі у Сумах продовжили через спори за землю

Конкурс на кращий проект реконструкції Театральної площі подовжений. Одна з причин – наявність на тій території орендованої ділянки. За неї зараз судиться міська рада та приватна фірма. Мова йде про ці чотири сотки землі. Від 2002 року вони в оренді. За інформацією організаторів архітектурного конкурсу, через таке і коригують умови конкурсу. Говорить начальник відділу міської архітектури Олександр Фролов:

  «Ми додали, що врахувати, що земельна ділянка на розі вул. Г.Кондратьєва та провулка Академічного перебуває у достроковій оренді у суб’єкта підприємницької діяльності під розміщення об’єкта торгівлі»

Пояснює головний архітектор м. Суми Андрій Кривцов:

 «Там існуючий фундамент, є всі дозвільні документи і, в принципі, не врахувати цього моменту ми не могли».

Два роки тому орендар почав проводити сюди електрику. Зараз тут є щитова. Паралельно міська рада судилась за фундамент. Розповідає начальник правового управління Сумської міськради Олег Чайченко:

 «Сумська міська рада звернулась до суду і суд прийняв рішення про скасування державної реєстрації щодо цього нерухомого майна».

 Підставою називають будівництво у рекреаційній зоні. Наразі тривають інші суди – за землю. Говорить директор департаменту забезпечення ресурсних платежів міськради Юрій Клименко:

«Сумська міська рада звернулася до суду з позовом до приватного нотаріусу і ТОВ «Сейро» про скасування запису і реєстрації договору-оренди земельної ділянки».

За Державним реєстром юридичних та фізичних осіб, приватна комерційна фірма «Сейро» зареєстрована на вулиці Воскресенській, 8а, але за цією адресою такої фірми ми не знайшли.

Сьогодні нам не вдалось відшукати директора приватної комерційної фірми «Сейро» Олексія Макового. А телефон його адвоката Геннадія Грицика не відповідав. Нагадаю, про історію будівництва на Театральній площі кафе, яке веде ця фірма, ми розповідали у серпні 2016 року. Тоді Олексій Маковий заявляв про таке:

« Прийняли це рекреаційною зоною, але це нічого не змінює. Має бути така красива будівля. Зона рекреації – це не сквер і фундамент не є зоною рекреації. Я нічого не копав, не робив – ні я , ні мої замовники. На сьогодні «Сумиолбенерго» підтягує туди силовий кабель. За нашим договором, щит обліку буде стояти на орендованій землі».

За інформацією керівника міського Департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрія Клименка, приватний нотаріус, яка вносила інформацію про договір оренди землі, який наразі міська рада намагається скасувати у суді, – це Тамара Бурбика. Вона є тещею депутата Сумської міської ради Віталія Бурбики, який увійшов до міської ради у 2015 році за списками Всеукраїнського Об’єднання «Батьківщина». Її позицію у цій справі ми також будемо дізнаватись. Конкурс на кращий проект реконструкції Театральної площі продовжили – роботи прийматимуть до 10 січня. До цього конкурс планували завершити 12 грудня цього року.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь