Котельня Північного промвузла не отримала лімітів на газ

Це – станом на 10 жовтня. Причина – заборгованість перед постачальником – «Нафтогазом». Інформацію про відсутність лімітівминулого тижня оприлюднив заступник Сумського міського голови Олександр Журба. Це було засідання, де говорили про підготовку міста до опалювального сезону. З п’ятниці ми намагались з’ясувати, про яку суму боргу йдеться, та які це матиме наслідки для мешканців багатоповерхівок.

Котельня Північного промвузла подає тепло до близько 250 будинків міста.

Директор підприємства Микола Жовтобрюх ситуацію з паливом коментує так:

«Щоб розпочати опалювальний сезон приблизно треба 100 тисяч на добу метрів кубічного природного газу. Наразі нічого немає. Якщо буде газ, в мене готовність на котельні, я за 3-4 години розверну котельню». Скільки мають боргів – не говорить. Не озвучує суму й заступник міського голови Олександр Журба – має таку інформацію: «Графіки по погашенню заборгованості вже складені, тому вони сьогодні підписуються в обласній адміністраці  і будуть передаватися в Київ. Якщо зараз знайдуть порозуміння їхні керівники з трейдером, той, що поставляв газ їм, питання буде знято».

Окрім Котельні Північного промвузла, у Сумах тепло виробляє також Сумська ТЕЦ.

За словами директора ТОВ «Сумитеплоенерго» Дмитра Васюніна, у разі, якщо колеги на запустяться, їхнє підприємство не зможе забезпечити північну частину міста опаленням: «На сьогодні існуючі діаметри теплових мереж не дають можливості сумської ТЕЦ створити необхідний гідравлічний режим і забезпечити послугами споживачів КППВ, іншими словами, теплової потужності достатньо, але ми не можемо транспортувати тепло і подати  споживачам котельні. Заборгованість у 55 млн СМНПО перед «Теплоенерго» – це заборгованість за транспортування теплової енергії протягом опалювального сезону. На сьогоднішній день за минулий рік по гарячій воді заборгованість – 24 мільйони».

Котельня північного промвузла є структурним підрозділом Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання. Микола Жовтобрюх рекомендував про гроші питати у головного інженера заводу Олексія Жукова – його робочий номер у два дні поспіль не відповідає. Прес-секретарка заводу Діана Кириченко сказала, що зараз знаходиться у неоплачуваній відпустці, тож допомогти з отриманням коментарів не може. У приймальні генерального директора Олексія Цимбала повідомили: керівник у відрядженні в Києві, та знову перенаправили до Олексія Жукова. Чи підпишуть Котельні північного промвузла графіки погашення боргу, до НАК Нафтогаз України ми направимо листа з проханням розповісти про це. Нагадаю, завтра о 13-й годині у міській раді має зібратись комісія, яка вирішує, чи починати в Сумах опалювальний сезон у житловому секторі.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь