Котельня північного промвузла в Сумах не надаватиме тепло містянам у будинки, школи, садки і лікарні

Через борг у 19 мільйонів гривень підприємство не отримало газ від постачальника. Замість котельні опалюватиме північну частину міста ТОВ «Сумитеплоенерго». Таке рішення ухвалили сьогодні під час позачергового виконкому.

 «Сумитеплоенерго готові технічно поставляти теплову енергію користувачам КСПУ у частині бюджетної та соціальної сфери. Проте, це пов’язано зі збитками, які понесе підприємство. Збитки заключаються у двох моментах: заповнені технічно підготовленою водою мереж та друге – витрати палива та газу на прогрів цього теплоносія. Загальна сума збитків складає – 1 млн 600 тисяч гривень», – розповів директор ТОВ «Сумитеплоенерго» Дмитро Васюнін.

 «Тимчасово до вирішення питання постачання газу для котельні північного промвузла послугу з опалення на території обслуговування Котельні ППВ для організації бюджетної сфери надавати ПАТ «Сумитеплоенерго» з 22 жовтня, з понеділка», – прокоментував член виконкому Віктор Волонтирець.

Про виділення грошей для «Сумитеплоенерго» мають проголосувати депутати на найближчій сесії.

Сумський міський голова Олександр Лисенко прокоментував: «Нам складно бути гарантами включення опалення в житловому фонді, тому що це тариф. Вони отримують за рахунок тарифу кошти, це їхня комерційна діяльність. Потім вони ним розраховуються за газ – це процедура».

 «Зараз відпрацьовуємо доручення мера і рішення міськвиконкому. Зараз з колегами з «Теплоенерго» ми розглядаємо всі варіанти, як це все виконати», – розповів директор «Котельні Північного Промвузла» Микола Жовтобоюх.

«У нас виходить 2 джерела тепла – їх багато потужності. Якщо ми б ми зробили реконструкцію сумської ТЕЦ, що було передбачено, то вистачило б технічної потужності запустити все місто при модернізації теплових мереж і так далі. Це питання повинно вирішуватися схемою теплопостачання, яка сьогодні розробляється»,прокоментував член громадської ради при виконкомі сумської міськради Валерій Романенко.

За словами експерта ГО «Експертна платформа з енергоефективності» Олександра Бойка, потужності «Сумитеплоенерго» може не вистачити, щоб взяти на себе всі будинки і установи, які обслуговувала «Котельня Північного промвузла».

Як опалювати житлові будинки, які обслуговує Котельня північного промвузла, вирішуватимуть у понеділок, 22 жовтня. У тих будинках, де сумчан обслуговує «Сумитеплоенерго», тепло подаватимуть з понеділка. За словами заступника Сумського міського голови Олександра Журби, середньодобова температура повітря зараз вище 8 градусів тепла.

За словами начальника Сумського гідрометцентра Олександра Пономарьова,  вихідими погода буде обумовлюватися зоною підвищеного атмосферного тиску, температура повітря буде поступово знижуватись, і ці дні вдень буде в межах 12-17 градусів, вночі від 2 до 8 градусів тепла. Опадів не очікується. Зз 23-24 жовтня  очікується зниження температури до 8 градусів і нижче.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь