«Кролевецькі рушники» – 2018: Сумщина прийняла міжнародний фестиваль

Проект спрямований на розвиток та популяризацію народної культури та музики Фестиваль рушників відбувається на подвірї Музею кролевецького ткацтва. Частину його колекцій вивісили просто неба – на огляд відвідувачів.

«Я, звичайно, цей фестиваль відвідую, це душа нашого Кролевця, це наше свято, я не можу не прийти на це свято»,- поділилася відвідувачка фестивалю Тетяна.

На фестивалі проводить майстер-клас майстриня Валентина Гицевич. Жінка займається ткацтвом впродовж 30-років: «Рушник – це картина на полотні: зробив його – і приніс комусь користь, душа радується, коли зробив це». Серед відвідувачів музею – Галина Мироненко. Згадує про свій досвід ткацтва: «В 1955-56 році починала свій трудовий стаж із ткацтва, проробила 2 роки. У музеї сподобалося, звичайно, я походила, подивилися, там виступала жінка, оцінила все добре».

Музей у Кролевці створили 7 років тому. Зараз у ньому 1600 рушників.

Про заклад розповіла директор Галина Ніжник: «Рушники всі до нас прийшли від фабрики художнього ткацтва, яка збанкрутіла, а всі, що в залі рушники, – нам поприносили просто люди».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь