Круглий стіл щодо будівництва Меморіалу: що відомо?


Сьогодні 19-го червня відбувся круглий стіл щодо будівництва Меморіалу пам’яті. На зустріч прийшли представники міськради, громадського Фонду Суми, забудовників та матері загиблих бійців.

У справі будівництва меморіалу відкрито кримінальне провадження.

“Наразі проводяться допити, вивчається доказова база, зроблено декілька експертиз. Відповідно до статті не можу більше повідомити про стан досудового розслідування. Тому що я не уповноважений. Справа на контролі прокурора області. По справі триває кожноденна робота”, – говорить начальник управління прокуратури Сумської області Олег Ткаленко.

Щодо перевірки фонду заступник начальника слідчого управління Нацполіції Сумщини Сергій Скрибець каже:

“Ви самі розумієте, якщо це будівництво, то великий обсяг роботи. Наразі слідство слідчий акумулює у себе всю документацію. І можна тоді надати оцінку правову, юридичну через ряд проведених експертиз. Тому як раціонально використовувались кошти. Наразі я не можу більше сказати, тому що за такий короткий проміжок часу надати якісь оцінки слідство не може”.

Представляв сторону родичів загиблих військових колишній атовець Владислав Вєтров.

Виконавча директорка ГФ “Суми” Олександра Мартиненко відповідає щодо того, коли мають добудувати меморіал.

«Як сказав Вадим Дубодєлов два місяці, крапка. Ми маємо його добудувати, і ми добудуємо цей меморіал з сім’ями, коли сім стане відомо фігура, яка ось це все замовила, вам всім буде соромно за те, що ви робите і піднімаєте всі ці питання».

Перший заступник Сумського міського голови Володимир Войтенко, говорить:

“Було прийнято рішення про виділеня коштів. І тут я зараз, дивлячись на це все, я розумію, що не треба було йти на ці всі умови, а просто було проводити повністю процедури бюджетні і опрацьовувати самим. Тому, що проходив рік після загибелі хлопців і треба було поставити надгробні пам’ятники”.

Попередній кошторис будівництва складав до 1 млн. грн. про це говорили три роки тому. Станом на червень цього року вклали майже 2 млн.

“Орієнтована вартість того, що ми будуємо 1 мільйон 800 гривень. На сьогодні десь залишок – 600 тисяч – залишилося, щоб доробити. Це 12 пілонів і стіна між кладовищем і будинком.  Два дні назад нас попросили перекласти плитку. Ми зняли її, проекту по цій плитці немає. Проблеми з могилами, вони виконані з різними відмітками й тому будуть проблеми. Складності з водовідводом”, – каже голова правління “Сумбуд” Олександр Бритов.

За інформацією Департаменту соцзахисту населення, з 2015-го по березень 18-го року 25-ти родинам загиблих видали сумарно понад 4 млн грн. З них майже 3 млн. – на облаштування нагробків і благоустрій території центрального кладовища. Ще понад мільйон гривень, за рішенням сесії міської ради від 28 березня цього року, виплатили сім’ям на вирішення їхніх соціально-побутових питань.

Перші роботи на центральному кладовищі, а саме там ладнають комплекс, почались у 2015-му році. За документами здати об’єкт мають до кінця червня – на початку липня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь