Лебеді плавають на замерзлому озері Чеха

Сьогодні на озері Чеха перехожі спостерігають за лебедями. Останні плавають на відритій від льоду водоймі.

“Треба  кудись позвонить, щоб їх забрали. Вони ж пропадуть. Може люди які заберуть”,  – говорить жінка біля озера Чеха.

Зверталися люди до служби з надзвичайних ситуацій.

“На  цю інформацію було адекватно відредаговано нашими підрозділами, інформація була передана до служби “1580”, до оперативного чергового ОДА. На даний час по відношенню до цих птахів ніяких дій з боку підрозділів ДСНС не здійснювалося, бо це не входить у сферу нашої компетенції. При спілкування з екологічною службою було наголошено на тому, що даних птахів чіпати не можна”, – говорить начальник сектору Управління ДСНС в Сумській області Артем Ніколаєнко.

Прийняти лебедів у разі необхідності зголосилися на станції юннатів. Тут ще є місце для 10 таких птахів. Наразі тут живе пара лебедів.

“Вони в нас близько 2 років. Для них є басейн, де можуть плавати, а на зиму ми переводимо їх в інше приміщення. Живляться вони  зерном злакових рослин. Самі ми відловити не зможемо, якщо нам принесуть – то у нас буде можливість їм перезимувати” – говорить Григорій Кужель, завідувач натуралістично-дослідного відділу Сумського еколого-натуралістичного центру.

“Це умовно перелітні птахи, немає у них такого чіткого механізму, як у ластівок, що треба летіти. А ці, якщо знаходять корм, то залишаються. Біди ніякої поки немає. Якщо буде льодостав, вони піднімуться в пошуках відкритих ділянок водойм. Якщо вони вмерзнуть в лід – то тоді так – треба буде допомога. А так вони самі розбираються”, – говорить доцент кафедри прикладної екології СумДУ Сергій Шевченко.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь