Майже 14 мільйонів «Сумитеплоенерго» запланувало в інвестпрограмі


Інвестиційну програму (з врахованими зауваженнями профільної Нацкомісії) презентували профільним двом депутатським комісіям міської ради – з ЖКГ та бюджетній. За словами заступника директора ТОВ «Сумитеплоенерго»Надії Покутньої, програма була розроблена, в першу чергу, на заміну дільниць теплових мереж. Для стабільного теплопостачання міста Суми на економію енергоносіїв у частині газу, електричної енергії. «На ціну на газ ми вплинути не можемо, все що ми можемо – вплинути на кількість спожитого газу й електричну енергію і ці заходи включені в інвестиційну програму. “Сумитеплоненерго” включило встановлення лічильників в центральних теплових пунктах», – додала Надія Покутня.
«На мій погляд в інвестпрограмі в пояснювальній записці відсутнє обґрунтування технічне, економічне, виходячи зі стану обладнання фондів цілісно майнового комплексу», – зауважив член ГО «Житловий експерт» Валерій Романенко.

За словами голови громадської експертної комісії з питань бюджету Сумської міськради Андрія Фролкова, якщо ж нарешті прийняти, що економія відбувається, а в цій інвестиційній програмі економія 4,10 млн грн, то ми не побачили як це вплине на кінцевого споживача мешканців міста Суми тобто ми не побачили на скільки буде зменшений тариф на тепло і гарячу воду. «Ми побачили, що на заходи, щодо транспортування і виробництва теплової енергії закладено всього – на всього 13 млн. Ми вважаємо, що це дуже мало при тих обсягах, які сьогодні виробляє «Сумитеплоенерго». В той час як на виробництво електричної енергії буде витрачено інвестиційною програмою 72 млн, тобто ми вважаємо, що потрібно бути все навпаки», – додає експерт.
Нагадаємо, інвестпрограму, розроблену «Сумитеплоенерго», у Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, повертали на доопрацювання у кінці минулого року. Наразі, за її новий варіант, мають проголосувати депутати міськради. Сьогодні без керівника «Сумитеплоенерго» на депутатській комісії рішення не приймали, бо теперішній директор Олександр Рибалко допрацював останній робочий день. Як він повідомив це особисте рішення, узгоджене з акціонерами та владою міста.Уже у понеділок, 13 лютого, його місце займе Дмитро Васюнін – перший заступник, який до цього виконував обов’язки директора ТОВ “Євро-реконструкція” – керував Дарницькою ТЕЦ. Наступного тижня Дмитро Васюнін ще раз захищатиме перед депутатською комісією озвучену інвестпрограму.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь