Марина Порошенко у Сумах підписала меморандум про створення інклюзивних центрів

Інклюзивно-ресурсні центри у Сумах та області. Меморандум про створення таких на Сумщині сьогодні підписали під час приїзду дружини Президента Марини Порошенко з головами ОТГ і районних адміністрацій.Мова йде про22 заклади.

 Перший інклюзивно-ресурсний центр планують створити на базі 3 школи. Працювати він має почати з вересня 2018 року. Надаватимуть послуги для дітей віком від 2 до 18 років.

Тут за планом має бути окремий вхід, кабінети для спеціалістів, загалом 17 приміщень. У штаті – 12 працівників.

“Планується провести роботи під інклюзивно-ресурсний центр віддано частина приміщення першого поверху – 6 кабінетів. Тут буде і кабінет логопеда, ЛФК”, – говорить директор школи № 3 Ірина Герман.

У Сумах дітей, які можуть скористатись послугами, що тут надаватимуть, – близько 2 тис. У що обійдеться інклюзивно-ресурсний центр – рахують.

Це установа, яка надає психолого-педагогічні консультації, як установа, яка займається супроводом дітей з особливим потребами. І ПТНЗ  і НВК виконують іншу функцію – вони навчають дітей. Це будуть кошти різних бюджетів, комунальні послуги  – на місцевому самоврядуванні, на обладнання обіцяє допомогти держава – повинна надійти субвенція. На облаштування близько 1 млн, на ремонт не менше 6 млн, зарплата – 1 млн”, – говорить Антоніна Данильченко, начальник управління освіти і науки Сумської міськради.

Створюватимуть інклюзивно-ресурсні центри у рамках національного проекту.

“На сьогодні ми маємо 5 рішень про заснування інклюзивно-ресурсних центрів. Далі квітень і травень і всі 22 центри будуть створені”, – говорить Вікторія Гробова, директор департаменту освіту і науки Сумської ОДА.

Про проект розповідала у Сумах Марина Порошенко. У  3-ю школу не поїхала – відвідала заклади, де навчаються діти з інвалідністю – НВК №16 та Центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг. В останньому учні з порушенням розвитку опановують фах «Швачка».Чи даватиме гроші на інклюзивно-ресурсні центри Фонд Порошенка: в Сумах, області та Україні – Марина Порошенко не говорить.

“Керівництво громадських об`єднань, районних центрів, має взяти на себе основну відповідальність допомагати таким дітям. Ми забезпечуємо навчальні процеси – це тренінги вчителів, керівництва департаментів освіти, директорів шкіл, ми їх запрошуємо,вчимо, надаємо їм знання, щоб вони реалізовували в себе в областях”, – говорить голова ради БФ Петра Порошенко.

 «Швидше за все – це така собі піар-кампанія провладної політичної сили, оскільки благодійний фонд, за попередньою інформацією,  окремо не ініціює збір коштів на центр і ці кошти виділяються лише з бюджету. Як для мене, це приклад з допомогою бюджетних коштів, за допомогою державної програми провладні політичні сили будують собі політичний імідж”,говорить кандидат політичних наук Андріана Костенко.

 Наразі на Сумщині працює 54 інклюзивні школи, у яких навчається 127 учнів.Завтра 28 березня міські депутати мають проголосувати про створення Комунальної установи «Інклюзивний ресурсний центр».

Маємо думку щодо відкриття інклюзивно-ресурсних центрів в Україні кандидата педагогічних наук, доцента кафедри корекційного педагогіки та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка Ольги Ферт. Із 2010 по 2013 рік вона очолювала інклюзивно-ресурсний центр у Львові. Це був перший центр в Україні, де дітям із інвалідністю та їхнім батькам допомагали реалізовувати право на навчання в умовах загально-освітнього закладу. Створили його у рамках канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».

“Такий орган повинен бути: чи психолого-медико-педагогічна консультація, чи назвіть це інклюзивно-ресурсним центром – сутність в принципі одна й та сама – ми повинні допомогти дитині потрапити до джерела послуг – супроводжувати її згідно з її потребами. Прекрасна ініціатива, головне, щоб це не було просто зміною вивіски, щоб це було якісно – нова установа, яка буде відповідати всім сучасним тенденціям: реалізації Конвенції ООН про права, на запити всіх речей, які ми задекларували на державному рівні. Бюджети повинні знайти кошти, тим більше, що припинять роботу психолого-медично-педагогічні консультації. Важливо, щоб прийшли «свіжі» люди, які працюватимуть за новими стандартами, щоб це була робота, яка спрямована на дитину і на її супровід, а не так як було раніше, бо батьків не задовольняла система психолого-медично-педагогічної консультації”, – говорить Ольга Ферт.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь