Медиків Сумщини запрошували стати добровольцями на Сході

Про його роботу першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова і розказали медикам Сумщини й запрошували долучатися. Це недержавний проект із залученням цивільних лікарів до надання медичної допомоги в зоні проведення бойових дій на території Донецької та Луганської
В Україні він діє вже майже три роки. Від загальної кількості пацієнтів наразі 80% – цивільні.
«Скажімо на жовтень нам прийшло 70 заявок від лікарів і фельдшерів невідкладних станів і закінчуючи урологами, гінекологами, офтальмологами, цілком мирними спеціальностями, яких критично бракує на сьогодні. І ось, ми бачимо з одного боку заявка на хірурга, з іншого боку в базі даних є потенційний доброволець. Йому дзвонять питають чи ви не передумали, чи не змінили життєві обставини. І вже після цього починається формалізація і юридично документальні моменти», – розповів радник в.о. Міністра охорони здоров’я України Геннадій Друзенко.
Близько півсотні медиків прийшли послухати про діяльність мобільного шпиталю.
«Звичайно, страх за своє життя, за своє здоров’я,- я думаю це основний момент, який цих турбує. Тому що, інші умови мені здається непогані. Звичайно, потрібно враховувати, що домашніх умов там не буде, але я думаю це не основний фактор, основний фактор – це страх за своє життя і здоров’я», – поділилась думками лікар-невропатолог Марина Іскрицька.
У добровольчому русі задіяні 23 регіони України. Від Сумщини саме від цього благодійного фонду у 16-ти ротаціях узяли участь 6 медиків-добровольців. На сьогодні, до зони бойових дій поїхала 31-ша ротація медиків.
За майже три роки існування шпиталю, медики добровольці працювали у близько 40 локаціях Луганської та Донецької областей. та надали допомогу майже 20 тисячам пацієнтів.
Порядок залучення медиків і допоміжного персоналу для роботи в зоні бойових дій у складі добровольчого шпиталю регулює Наказ Міністерства охорони здоров’я, датований 18 листопада минулого року. Тим, хто їде працювати до зони бойових дій, оплачується відрядження. Його термін не має перевищувати 30 днів.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь