Мер заборонив поїздки дітей, поки не перевірять умови транспортування


Припинити усі поїздки сумських школярів до повної перевірки умов транспортування. Таке доручення дав сумський міський голова освітянам та відділу молоді і спорту. Озвучив це під час сьогоднішнього виконкому: « Мною було відповідне доручення дане – припинити до повної перевірки транспорту і отримання інформації від структур патрульної поліції та державної автомобільної інспекції транспорту і надання на переліку тих підприємств і підприємців, які мають право і відповідні можливості технічні перевозити дітей. До цього періоду припинити всі поїздки, екскурсії дітей міста Суми», – повідомив Олександр Лисенко, сумський міський голова.

« Надано вже інформацію цю керівникам шкіл і керівники шкіл опрацюють її з батьківськими колективами. На даний момент не надходило, на сьогодні мені не подавалося жодних документів ні по якій школі для того, щоб підписати цю поїздку. В кінці року планувались поїздки, ну, я думаю, що, можливо, відпрацюємо питання переміщення поїздом», – каже Антоніна Данильченко, начальник управління освіти Сумської міськради.

” У нас тільки їде тренер із дітьми. Там батьки доручають тренеру, що він довезе дитину там в Португалію чи в Київ. Але там невеличкі групи – 2-3 чоловіки”, – говорить Наталія Красношевська, начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Сумської міськради.

Заборона на мандрівки автобусом пов’язана з аварією, в яку потрапили семеро сумських дітей у Білорусі 13 травня, і в якій одна дитина загинула, а шестеро потрапили у лікарню. Як написав на своїй сторінці у Фейсбук керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький о 16.30 (зазначимо, він перебуває у Бресті), білоруською стороною все для дітей та батьків організовано на найвищому рівні. Поінформував він і про стан дітей: «Стан двох, Сергія та Іллі, оцінюється як середньої тяжкості, їх вже з реанімації перевели до нейрохірургічного відділення. Вони спілкуються та розповідають про поїздку.Четверо зараз знаходяться у тяжкому стані у реанімації, двоє з яких – Андрій та Платон – важкі, знаходяться у медикаментозній комі та на штучній вентиляції легенів. Артему та Михайлу вже трошки краще, виконані всі необхідні операції. Платона після успішних операцій сьогодні, скоріше за все,почнуть виводити зі стану седації та будуть пробувати переводити на природнє дихання. Стан Андрія стабільно важкий».

Нагадаємо, за наслідками аварії за участю неповнолітніх у Білорусі Нацполіція Сумщини відкрила кримінальне провадження, процесуальне керівництво у справі здійснює прокуратура Сумської області. Як повідомила нам телефоном прес-секретар прокурора області Наталя Науменко, провадження відкрите за фактом неналежного виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров`я дітей, що спричинило смерть неповнолітнього, а також тяжкі наслідки.

” У рамках кримінального провадження плануємо перевірити законність дій організатора поїздки, також перевізника і супроводжуючої особи. І, відповідно, за результатами перевірки їм буде надано правову оцінку”, – каже Наталя Науменко, прес-секретар прокурора Сумської області.

За інформацією батьків однокласників загиблого в аварії 13-річного Владислава Кушніренка, тіло хлопчика вже доправили в Україну. Похорони відбудуться завтра за місцем проживання об 11-00.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь