Мешканці села Олексине не хочуть приєднуватися до Боромлянської ОТГ

Приєднали, але не запитали. Мешканці села Олексине, що в Тростянецькому районі, не задоволені рішенням місцевих депутатів про приєднання до Боромлянської ОТГ. Мовляв, зробили це без їх згоди, бо люди хотіли до Тростянецької тергромади.

” Люди села Олексине виявили бажання приєднатися до Тростянця, аргументуючи тим, що у Тростянці існує все те, що потрібно на даний момент людині і нашим дітям, тобто школи, гуртки і взагалі вся інфраструктура. Очільник Білківської сільради ініціює приєднання до Боромлянської ОТГ з очільником Боромлянської ОТГ. Ми створили ініціативну групу і підняли питання: чому до Боромлянської, а не до Тростянецької? Які перевали? Ми бачимо переваги в Тростянецькій ОТГ і всі люди з цим згодні. Нам краще, легше, зручніше буде до Тростянця. Але, на жаль, нас не чують”, – розповів Олег Єрьомін, мешканець села Олексине Тростянецького району.

На останній сесії депутатів Білківської сільради 15-го червня більшістю голосів прийняли приєднання до Боромлянської ОТГ. За це проголосували 10 із 12 присутніх депутатів.

Територіально, село Олексине знаходиться на відстані близько 4 кілометрів від Тростянця. В той час, як до Боромлі – понад 15 кілометрів.

” Вони запропонували до нас прийти – ми з розкритими обіймами хочемо їх взяти, тому що історично так склалося, що Білка була в Боромлянській губернії чи повіті свого часу. Чому їх беремо? Тому що поки формат громади не дуже великий – нас 6000, а хочемо, щоб десь десять було. Тоді воно й легше працювати”, – каже Василь Романіка, голова Боромлянської ОТГ.

« Створюючи Тростянецьку ОТГ, ми на себе взяли вже функції по управлінню багатьма об’єктами, які є навіть у тих селах, які досі не об`єдналися. Наприклад: амбулаторії і ФАПи у сільській місцевості, в тому числі в сільраді Білківській – амбулаторію утримуємо ми, сьогодні вона на балансі центральної районної лікарні, яка в нас на обслуговуванні. Сьогодні багато інших об’єктів: школи, палаци для дітей та юнацтва, архівна установа – ми утримуємо, їхні справи архівні та інше, бібліотечна система. Тому я особисто сторонник того, що було б краще, щоб це була одна об’єднана громада – Тростянецька», – говорить Юрій Бова, голова Тростянецької ОТГ.

За словами Карена Агаджанова-Гонсалеса, консультанта з комунікацій офісу реформ Сумського регіонального відділення Асоціації Міст України: « Громада може підготувати звернення до голови обласної державної адміністрації чи безпосередньо приїхати в Суми і звернутися до нього. Це не перший випадок, коли подібні ситуації були в Сумській області і по великій кількості районів люди зверталися і це дійсно приймалося до уваги, тому що об`єднання у нас добровільне, приймають участь у ньому всі особи, незалежно від того, чи є вони посадовими особами місцевого самоврядування чи звичайними мешканцями і люди мають право реалізувати свої права».

Дізнатися у Білківського сільського голови Сергія Пономаренка, чому ініціював приєднання  до Боромлянської ОТГ  нам не вдалося. За номером телефону Білківської сільради, вказаному у довіднику,  впродовж дня не відповідали. Та ми готові надати йому ефірний час для озвучення своєї позиції.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь