Мешканцям Сумщини повертатимуть кошти за газ

Поверення грошей. Зробити перерахунок за спожитий газ зобов’язав суд компанію «Сумигаз». Історія почалася влітку 2016 року, коли газова компанія почала примусово встановлювати загальнобудинкові лічильники. Тим хто не погоджувався на загальнобудинковий, «Сумигаз» встановлювала граничні – максимальні, норми споживання газу – 9,8 метра кубічних на одну особу, при 4,4 в середньому по країні в опалювальний сезон і 3,3 в теплу пору року. Група сумчан звернулася до суду та за роз’ясненням до НКРЕКП. Як результат, у січні цього року суд зобов’язав газову компанію зробити перерахунок за надмірно нарахований газ. Механізм повернення коштів на Сумщині обговорювали на спеціально скликаній нараді за участі влади, газовиків та споживачів. Говорить комерційний директор ПАТ «Сумигаз» Денис Черненко:

У вересні місяці по 19 будинкам, що залишились, будуть зроблені перерахунки, у жовтні абоненти отримають квитанції уже з перерахунком по граничним нормам. На сьогодні усім до цього усім існуючим будинкам перерахунки проведені”.

За словами представників газових компаній, усім споживачам, які сплатили за завищеними нормами відбудеться зарахування цих грошей на майбутні періоди. У іншому випадку, говорить директор ТОВ «Сумигаз збут» Олена Руденко:

Якщо у абонента виникає бажання повернути кошти, він може звернутися до нас із заявою. Надати до заяви копію коду ідентифікаційного, копію паспорта, надати копії платіжок, підтверджуючих оплату за дані обсяги, які були нараховані раніше, проведеться акт звірки і тоді ми будемо, по можливості надходження коштів, на наш розрахунковий рахунок, ми будемо їх повертати“.

 Інформація про сплату коштів по кожному клієнту у компаній є, а значить гроші можуть зараховуватись людям автоматично на картки. Так вважає член громадської комісії з житлово –комунального господарства Олексій Пархомчук:

“В серпні я плачу за батьків, в липні платить мій брат, моєму батькові треба зібрати з усіх банків, чим передбачено?” 

У Обладміністрації вирішили звернутися за роз’ясненням до Держпродспоживслужби. Говорить керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький:

 “ До Держпродспоживслужби ми можемо звернутися для того, щоб вони надали правову оцінку правомірності чи не правомірності вимоги цього переліку документів які вимагає сьогодні «Сумигаззбут» з абонентів для повернення коштів”.

 Отримати коментар у Держпродспоживслужбі нам не вдалося – як повідомив Володимир Моісеєнко до них лист не надійшов.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь