На базі Сумської рятувально-водолазної станції вчили надавати допомогу потопаючим

Як рятувати потопельника та надати йому першу медичну допомогу після. Цьому вчили фахівців рятувальних постів та керівників плавгуртків на базі Сумської рятувально-водолазної станції.

Температура води – 17 градусів. 8-мирічний Тимур Бова – один з тих, хто виконує роль потопаючого, якого витягують з води. Так демонструють, який захват треба зробити для порятунку людини та як можна пірнути під людину, аби виконати головне правило – рятувати людину ззаду. «Це дуже весело, я дуже часто оттак плаваю», – розповів хлопець.

Учасникам показували й те, чим має бути забезпечений водолаз. Окрім усього – спеціальне приладдя.
«Для пошуку тих, хто потонулими ми використовуємо ехолоти – сенс дії променем пробиває товщу води та відбивається від предметів, якщо дно чисте й виходить картинка на екран», – розповів старшина Сумської обласної рятувально-водолазної служби Олександр Крот.
Що ж робити з тими, кого вдалось врятувати, а ознак життя не має – розповідали представники Червоного хреста.

«Загалом, я вже приїжджаю другий рік. В принципі деякі нюанси нові для мене, але як і той рік все стандартно. Я розказую в першу чергу – це слухати команди, виконувати їх, не пірнати, тобто ніяких інших дій, не заплигувати на дітей і тримати їх в полі зору», – поділився враженнями вчитель з Конотопа Ярослав Кропива.
За статистикою обласної рятувальної служби, минулого року на водоймах Сумщини загинуло понад 40 людей, цього року – 17.
«Тоне не та людина, хто не вміє плавати, а та хто дуже гарно плаває. З тих людей, кого ми діставали за статистикою вже медичних висновків, люди були у стані алкогольного сп’яніння», – розповів старшина Сумської міської рятувально-водолазної служби Валерій Марков.
За інформацією завідувача обласного кабінету навчально методичного центру цивільного захисту – у Сумах та області немає жодного пляжу, спеціально обладнаного для купання, як немає на них і плавця-рятівника.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь