На околиці Сум рубають ліс

Мешканці району Баранівка – проти масової рубки дерев. Лісівники стверджують, що таким чином борються зі шкідником, який висушив ліси Канади і нищить бори Польщі та Білорусі – верхівковим короїдом.

Тетяна Нужненко живе на узліссі, стверджує, що ці сосни саджав її дід:

«Я занепокоєна тим, що тут вирубають ліс і буде забудова, і нічим буде дихати як на Баранівці, так і в м. Суми, як за минулими сценаріями, як уже було зроблено на інших ділянках».

Головний лісничий ДП «Сумський лісгосп» Микола Щербак говорить, що на Сумщині розмножився жук короїд, з-за цього масово почали усихати сосни:

« До нас прийшла велика біда у вигляді верхівкового короїда, який масово дуже швидко розмножується, вражає здорові сосни і вони через деякий час із зовсім зеленої через три неділі стоїть абсолютно суха сосна».

Проти вирубки і колишня мешканка Баранівки Наталія Лещенко:

« Під приводом цього короїда Лісгосп, який цей ліс не засаджував, а наші діди, мій дід у тому числі, засаджував, вирішили цей ліс вирубати у власних інтересах. Власний інтерес у чому полягає Лісгоспу, щоб отримати прибутки з вирубки лісу».

Бачимо як місцеві автопричепом вивозять сухі гілки. Питаємо у робітника Лісгоспу:

Кор.: – Де сухі гілки з сухих дерев?

Робітник: – Кругом лежать. Паляться сухі, щоб жучка не було

Кор.: – А де можна подивитись місце, де воно спалювалось?

Робітник: – Ми іще не палили.

Природний метод боротьби з верхівковим короїдом розробили турецькі вчені – розмножуючи природних ворогів короїда – мурахожуків. Цією технологією поділилися з харківськими спеціалістами. На першу партію мурахожуків випустили в лісах Охтирщини та Конотопщини.

Говорить головний лісничий ДП «Сумський лісгосп» Микола Щербак:

«Ми уклали договір з Харківлісозахист, але поки що ми не знаємо дати як у них підуть справи і як вони личинок цих іще виростять у лабораторії і коли вони з’являться у нас. Я запевняю вас, якщо вони з’являться, то на Баранівці будемо випускати їх у першу чергу».

Колишній працівник лісової галузі Віктор Пімонекно стверджує:

«Цей короїд покидає дерева при всиханні і переходить на здорові дерева. Моя думка, що можна було б біологічно поборотись, але трошки втратили час. Треба було років 3-4 тому. Треба ті рубки, що проводяться, поруб очні залишки спалювати на місці, а деревину або вивозити у цехи переробки держлісгоспів, або встановлювати пилорами прямо у лісі, випилювати обрізний пиломатеріал, а обрізну частину спалювати на місці, тому що в ній знаходиться цей короїд».

За інформацією Сумського лісництва, площа Баранівського урочища складає близько 330 гектар. Уражених дерев позначили на площі 136 гектар, тобто 41 % від усього урочища, а станом на 31 липня випиляли вже 27% Баранівського лісу.

Коли іще не було короїда, ліс на Баранівці рубали під забудову керівникам лісничої галузі. Так,у квітні 2009 року Сумською міськрадою було виділено 4 ділянки в районі вулиці Пісчанської під приватну забудову. Ми зустрілись з двома власниками цих ділянок: Людмилою Савченко – дружиною екс-гендиректора «Сумиоблагролісу» та головним лісничим Сумського Держлісгоспу Миколою Щербаком. Обом поставили одне питання: як вони дізналися про вільні ділянки під забудову?

Людмила Савченко відповіла:

«Я на роботі веду розмови тільки про робочі моменти. З особистих питань, що стосуються мене особисто, будь ласка, де завгодно.

Кор.: – Людмила Володимирівна, як ви побачили, що ця ділянка вільна на вулиці Піщанській?

Савченко Л.В.: – Добре, ми з вами поговоримо.

Кор.: – Коли можна подзвонити і дізнатись?

Савченко Л.В.: – З понеділка поговоримо. Я вам передзвоню, скажу.

Головний лісничий ДП «Сумський лісгосп» Микола Щербак повідомив:

«Мені дали, так як я з 1982 року працюю в лісі безперервно, не отримував ні квартири, нічого, мені надали цю дільницю.

Кор.: – А от ваше місце реєстрації: провулок Привольний, 25 – кому належить?

Щербак М.Г.: – На сьогоднішній день воно належить дружині.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь