На сесії облради конфліктували через підприємство “Ландшафтний парк “Сеймський”

Конфлікт на сесії облради. На сесію обласної ради сьогодні приїхали представники 4 районів Сумщини – Конотопського, Білопільського, Кролевецького та Путивльського. Вимагали ліквідувати комунальне підприємство – “Ландшафтний парк “Сеймський”.

“Людина, яка знаходиться в Путивлі, вона навіть гараж побудувати не зможе без дозволу цієї комунальної надбудови. Це суперечить умовам децентралізації. Просимо щонайменше виключити з меж Путивльського району РЛП «Сеймський», бо це нагнітання ситуації»у прикордонному районі.  Друге це припинити діяльність, а потім створити комісію, яка буде упорядковувати землі”, – говорить Євген Кузьмичов, депутат Новослобідської ОТГ.

“Я пропоную з громадськості і з депутатів в комісію плюс фахівці з екології будуть і розберемося, ви мене хоч розстріляйте я так не можу. Давайте мені список людей, за 20 днів розберемося, нічого страшного не буде, розберемся і приймемо правильне рішення”, – каже голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Аби розібратися з питанням, влаштовували перерву. Протягом 2 годин люди вимагали, аби проект рішення внесли на розгляд. У тому числі співали  гімн.

“Це мало б бути опрацьовано службами виконавчого апарату, юридичною службою. Він з недоліками, які не можуть бути в цьому проекті. Тут незазначено ряд реквізитів. Це рішення не буде прийнято реєстратором до виконання”, – повідомила Оксана Мезенцева, начальник правового відділу Сумської обласної ради.

У підсумку 23 депутати з 40 присутніх підтримали ліквідацію. Тому рішенням облради комунальне підприємство продовжує існувати.

Ландшафтний парк створили у 1995 році. Загальна його площа – майже 100 тисяч гектарів і ці землі заповідні. Комунальна установа  – регіональний ландшафтний парк «Сеймський» – існує з жовтня минулого року.

“Така установа потрібна, ми маємо сотні заповідних об’єктів  на Сумщині, до яких не доходять руки. Для такого статусу ландшафтного парку повинна бути адміністрація і персонал, що займається і розвитком, і контролем. У нас же є установи освітні, медичні, а чому не повинно бути установ, що займаються збереженням заповідних територій”, – говорить директор науково-виробничого центру у сфері охорони довікілля “ЕКОС”.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь